Policija informē, ka pastiprināti uzrauga Stacijas laukumu Rīgā; uzzini, kāpēc!

© Dmitrijs Suļžics /MN

Lai nodrošinātu un uzturētu kārtību Stacijas laukuma apkārtnē, Valsts policija un Rīgas pašvaldības policija rīko regulāras patruļas un cilvēku pārbaudes. Aprīlī nodrošinātas patruļas katru dienu. Preventīvās pārbaudes rezultējušas gan ar aizturētām meklēšanā izsludinātām personām, gan izņemtām narkotiskajām vielām, kā arī vispārējās sabiedriskās kārtības un drošības uzlabošanos.

Šā gada pirmajos četros mēnešos Valsts policijas un Rīgas pašvaldības policijas klātbūtnes patruļas šajā apkaimē nodrošinātas kopumā 54 reizes. Aprīlī tās ir bijušas klātesošas katru dienu jeb 30 reizes, savukārt janvārī un martā katrā tās bija sešas reizes, taču februārī - 12. Likumsargi ne tikai uzrauga sabiedrisko kārtību un drošību, bet arī īsteno profilaktiska rakstura pārbaudes, iesaistot gan Rīgas pašvaldības policiju, gan dažādas Valsts policijas struktūrvienības no kriminālpolicijas, kārtības policijas un kinologus.

Kopā šogad pārbaudītas jau 3800 personas un atrastas 25 meklēšanā izsludinātas personas.

Tāpat sākti 95 administratīvā pārkāpuma procesi par dažāda rakstura pārkāpumiem, piemēram, alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā, sīko huligānismu, kā arī par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. Arī uzsākti deviņi kriminālprocesi par narkotisko vielu glabāšanu. Līdz šim izņemti 60,1 grams dažādu narkotisko vielu.

Arī aizvadītajā 2023. gadā policija pievērsa pastiprinātu uzmanību šai apkaimei, kopumā nodrošinot 197 patruļas. Visvairāk patruļas tika norīkotas gada siltajos mēnešos - 29 patruļas jūnijā, 28 patruļas jūlijā un 27 patruļas aprīlī. Protams, neizpalika arī citi gada mēneši, piemēram, oktobrī tika nodrošinātas 15 patruļas un februārī tās bija astoņas.

Kopā veiktas 29 profilaktiskas pārbaudes. Pārbaudītas 9450 personas un atrastas 56 meklēšanā esošas personas. Gada griezumā uzsākti 184 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī uzsākti 12 kriminālprocesi par narkotisko vielu glabāšanu un izņemti 26,9 grami narkotisko vielu.

Valsts policijas sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju arī turpmāk rīkos patruļas un preventīvās pārbaudes šajā apkārtnē, lai nodrošinātu kārtību un mazinātu nekārtības.

Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot par pārkāpumiem arī turpmāk, zvanot pa tālruņa numuru 110, un izsaka pateicību par līdzcilvēku iesaisti.

Latvijā

Darbam "Rail Baltica" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijā Nacionālā apvienība (NA) izvirzījusi Jāni Vitenbergu (NA), "Apvienotais saraksts" Andri Kulbergu (AS) un "Latvijas pirmajā vietā" Kristapu Krištopanu (LPV).