Uzzini, kurās Rīgas peldvietās plīvos zilais karogs!

© Mārtiņš Zilgalvis/F64

Zilais karogs šogad plīvos jau trīs Rīgas peldvietās - Vecāķos, Vakarbuļļos un pirmo reizi arī pie Bābelīša, kas apliecina šo peldvietu atbilstību starptautiskiem vides kvalitātes standartiem. Karogi Rīgas pašvaldībai tika pasniegti svinīgā pasākumā piektdien, 17.maijā, vides izglītības konceptvietā "Šūna".

"Zilā karoga piešķiršana ir apliecinājums mūsu pašvaldības peldvietu kvalitātei. Šogad pirmo reizi Zilais karogs plīvos pie Bābelīša, kur sagaidāmi arī ievērojami infrastruktūras uzlabojumi - jaunas pārģērbšanās kabīnes, grili, galdi un soliņi. Pateicos Mājokļu un vides departamentam par ieguldīto darbu un novēlu, lai nākotnē Zilo karogu saņemtu arī pārējās peldvietas," uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

"Kopš peldvietu uzturēšana un apsaimniekošana ir uzticēta Mājokļu un vides departamentam, ar lepnumu varu teikt, ka Zilais karogs Vecāķu un Vakarbuļļu peldvietās tiek pacelts katru peldsezonu. Arī mana personiskā darba pieredze Rīgas pašvaldībā iesākās Ziemeļu rajona izpilddirekcijā, kuras funkcijās ietilpa Vecāķu peldvietas apsaimniekošana un uzturēšanu, vēlāk arī Vidzemes priekšpilsētā esošā Bābelīša apsaimniekošana. Tādēļ no sirds priecājos, ka Zilais karogs tagad ir sasniedzis arī Juglas apkaimi - konkrēti Bābelīti," norāda Mājokļu un vides departamenta vadītājs Edijs Pelšs.

Vakarbuļļu pludmalē karogu šogad tiks pacelts jau 17. reizi, Vecāķu pludmalē - 7. reizi, kas norāda uz nemainīgi izcilu šo peldvietu kvalitāti. Zilā karoga iegūšanai peldvietām jāatbilst kopā 33 ūdens kvalitātes, pludmales servisa un apsaimniekošanas, drošības, vides informācijas un izglītības kritērijiem. Ieviešot Zilā karoga kritērijus, peldvietas tiek apsaimniekotas, ņemot vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktorus un pievēršot lielu uzmanību vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē.

Rīgā kopā ir astoņas oficiālās peldvietas - Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelītī, Ķīpsalā, Ķīšezerā, kā arī Lucavsalā un Lucavsalas līcī. Tāpat ir arī virkne atpūtas vietu pie ūdens, bet pie tām nedežurē glābēji.

Rīgas peldvietās reizi mēnesī organizēs peldūdens kvalitātes monitoringu jeb peldūdens mikrobioloģisko testēšanu. Veselības inspekcija monitoringu veic Rīgas astoņās oficiālās peldvietās, bet Mājokļu un vides departaments 24 aktīvām atpūtas zonām piegulošajās ūdenstilpēs. Iegūtie ūdens kvalitātes rezultāti tiek publicēti Veselības inspekcijas tīmekļvietnē. Atbalstot ziemas peldes cienītājus, pēc peldsezonas beigām, MVD ūdens monitoringu turpina veikt vairākās oficiālās peldvietās.

Rīgas pašvaldība, sākot peldsezonu, peldvietās nodrošinājusi uzlabotu un atjaunotu infrastruktūru. Vairākās vietās, uzlabojot vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiem, izbūvētas jaunas laipas, uzstādi soli, zviļņi, pārģērbšanās kabīnes. Esam rūpējušies par to, lai atpūta pie ūdens rīdziniekiem šovasar kļūtu ērtāka, patīkamāka un drošāka.

Juglas ezera krastā pie Braila ielas paredzēts attīstīt jaunu atpūtas zonu, kur būs nodrošinātas peldēšanās iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Latvijā

Bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumi Latvijā netiek nodrošināti vienlīdzīgi pilsētās un reģionos visā Latvijā, secinājusi Veselības ministrija (VM) Ministru kabineta atbildes vēstules projektā Tiesībsargam par bērnu paliatīvās aprūpes normatīvo regulējumu.

Svarīgākais