Gājienā palestīniešu atbalstam Rīgā dodas aptuveni 100 jaunieši

© Ģirts Ozoliņš / F64

Rīgā sestdien gājienā palestīniešu atbalstam pulcējušies apmēram 100 cilvēku, novēroja aģentūra LETA. Tostarp gājienā absolūti lielākā daļa ir jaunieši.

Pirms gājiena dalībnieki aptuveni stundu teica uzrunas, kurās tika pausts atbalsts palestīniešiem. Runās tika uzsvērta Izraēlas postošā ofensīva Gazā, civilās infrastruktūras graušana, palestīniešu, tostarp sieviešu un bērnu nāves, kā arī nepieciešamība pēc pamiera.

Daļai gājiena dalībnieku ir dažāda izmēra Palestīnas karogi. Tāpat daļai ir plakāti, uz kuriem, piemēram, vēstīts "Katru stundu Gazā tiek nogalinātas divas mammas", "75 gadu okupācija", "26 no 36 slimnīcām Gazā ir iznīcinātas", "Genocīds nav pašaizsardzība". Gājiena priekšgalā tiek nests no auduma izgatavots uzraksts "Nē - genocīdam Gazā". Tāpat tiek saukti saukļi: "Brīvu, brīvu Palestīnu!", "Pamieru, pamieru!".

Gājienu uzraudzīja vairākas policijas ekipāžas.

Latvijā

TV24 raidījumā "Saimnieks. Zeme. Valsts" komentējot Satversmes tiesas spriedumu, kas aizliedz samazināt mežu ciršanas caurmēru, Aigars Dudelis, mežsaimniecības plānošanas vadītājs AS "Latvijas valsts meži", vērtē strikti: ”Ir palaista garām iespēja celt mežu saimniecisko vērtību. Turklāt es šodien runāju par ilgtermiņu.”

Svarīgākais