Iezīmē 26 zonas elektroskrejriteņu novietošanai Vecrīgā no 1. maija

© Dmitrijs Suļžics / F64

Rīgas domes (RD) Ārtelpas un mobilitātes departaments Vecrīgā iezīmējis pirmās 26 mikromobilitātes rīku novietošanas zonas, aģentūru LETA informējas pašvaldībā.

Kā paredz jaunie pašvaldības saistošie noteikumi, tikai šajās zonās Vecrīgā no 1.maija drīkstēs novietot mikromobilitātes rīkus.

Jaunās mikromobilitātes rīku novietošanas vietas ieviestas krastmalā, K.Valdemāra ielā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī, Aspazijas bulvārī, Kaļku ielā un citur. Visas vietas apskatāmas tīmekļvietnes "www.georiga.eu" sadaļā "Satiksme un mobilitāte".

Pašvaldība plāno zonu paplašināt, ar laiku iezīmējot vēl jaunas zonas vietās, kur transportlīdzekļu atstāšana līdz šim radīja neērtības gājējiem un citiem satiksmes dalībniekiem

Jau vēstīts, ka Rīgas dome atbalstīja koplietošanas elektroskrejriteņu ātruma un stāvēšanas ierobežojumus.

No 1.maija koplietošanas elektroskrejriteņus un velosipēdus Vecrīgā varēs novietot tikai speciāli izveidotās vietās, kas nozīmē, ka novietošanas aizlieguma zonā būs visa Vecrīga. Savukārt no 1.jūnija šī zona tiks paplašināta līdz Elizabetes ielai un pakāpeniski tiks ieviesta visā Rīgas vēsturiskā centra teritorijā.

Ātruma ierobežojuma zonā, Rīgas vēsturiskajā centrā, koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkstēs pārsniegt 20 kilometrus stundā.

Latvijā

Veselības ministrija (VM) noraidījusi farmācijas nozares sabiedrisko organizāciju piedāvāto vienošanos par plānotās zāļu cenu reformas apturēšanu un turpmāku izstrādi kopā ar nozari, kā ietvaros tiktu novērsti zāļu pieejamības riski pacientiem. Tā vietā ministrija turpina virzīt reformu, kas paredz aptieku skaita un zāļu pieejamības samazināšanos iedzīvotājiem.

Svarīgākais