Rīgā pirms nākamās apkures sezonas samazināsies siltumenerģijas tarifi

© Vladislavs Proškins / F64

Pirms nākamās apkures sezonas Rīgā divos piegājienos samazinās siltuma tarifu, aģentūru LETA informēja AS "Rīgas siltums" sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Jana Roze.

No 1.jūnijā siltumenerģijas tarifs plānots 82,63 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), savukārt no 1.oktobra tarifs plānots 76,49 eiro/MWh bez PVN, kuru vēl vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Pašlaik, atbilstoši Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikai, SPRK iesniegti divi siltumenerģijas tarifa projekti.

"Rīgas siltums" šodien iesniedza SPRK jaunu siltumenerģijas tarifa projektu - 82,63 eiro/MWh bez PVN, kas ir par 6% mazāks nekā spēkā esošais siltumenerģijas tarifs un kas varētu stāties spēkā no 1.jūnija. Siltumenerģijas tarifa projekts iesniegts, balstoties uz energoresursu cenu izmaiņām.

Joprojām SPRK izskata šā gada 8.janvārī iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu, kurā "Rīgas siltums" veica pārrēķinu un tika aktualizētas plānotās energoresursu cenas, kā arī pastāvīgās izmaksas. Siltumenerģijas tarifs tika aprēķināts 76,49 eiro/MWh bez PVN, kas varētu stāties spēkā līdz 1.oktobrim.

Roze skaidro, ka, pateicoties atklātam un brīvam tirgum, mainoties iepirktās siltumenerģijas un kurināmā resursu izmaksām, siltumenerģijas tarifs tiek atbilstoši mainīts. Siltumenerģijas tarifā galveno apjomu veido mainīgā daļa - dabasgāzes, šķeldas un iepirktās siltumenerģijas izmaksas.

Roze uzsver, ka uzņēmums aktīvi turpina strādāt atbilstoši Zaļajam kursam. Stratēģiskie soļi paredz atjaunojamo energoresursu un atlikuma siltuma plašāku izmantošanu, kā arī inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu, kas veicina centralizētās siltumapgādes konkurētspēju un zemāku siltumenerģijas tarifu Rīgā.

Kā vēstīts, "Rīgas siltums" nākamajai apkures sezonai atklāta iepirkuma rezultātā iegādāsies dabasgāzi no trīs piegādātājiem 460 000 megavatstundu enerģijas ražošanai.

Par saimnieciski visizdevīgākajiem ar viszemāko cenu tika atzīti AS "Latvenergo", AS "AJ Power Gas" un SIA "Enefit" piedāvājumi.

Latvijā

TV24 raidījumā "Saimnieks. Zeme. Valsts" komentējot Satversmes tiesas spriedumu, kas aizliedz samazināt mežu ciršanas caurmēru, Aigars Dudelis, mežsaimniecības plānošanas vadītājs AS "Latvijas valsts meži", vērtē strikti: ”Ir palaista garām iespēja celt mežu saimniecisko vērtību. Turklāt es šodien runāju par ilgtermiņu.”

Svarīgākais