Rīgas iedzīvotāji 2011.gada februārī jūtas drošāk nekā šajā laika posmā pirms gada, liecina Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktais pētījums.
Šī gada februārī veiktajā SKDS pētījumā skaidrots, cik droši Rīgas iedzīvotāji jūtas pilsētā dienas laikā un arī pēc tumsas iestāšanās, vai rīdzinieki ir saskārušies ar noziedzīgiem nodarījumiem pret personīgo īpašumu vai personas aizskārumu. Iedzīvotājiem jautāts arī par apdraudējumu no ceļu satiksmes dalībnieku puses, no reibumā esošu personu puses un aizskārumu ādas krāsas, tautības, rases vai reliģijas dēļ.
Pētījuma rezultāti liecina, ka šī gada februārī Rīgas iedzīvotāji jutušies drošāk nekā pērn. Kopējais drošības indekss Rīgā ir pozitīvs (+6,6 punkti), kas salīdzinājumā ar iedzīvotāju aptaujas rezultātiem 2010.gada februārī (+4,3 punkti) ir uzlabojies.
Arī situatīvās drošības indekss kopumā ir pozitīvs (+28,4 punkti), atšķiras iedzīvotāju drošības sajūta dienas laikā (indekss +51,0 punkti) un nakts laikā (indekss +5,7 punkti), bet kopumā arī šie rādītāji, salīdzinoši ar iepriekšējo gadu aptaujas rezultātiem, ir mainījušies pozitīvi.
Pētot personiskās drošības aspektus, aptaujāto sniegtās atbildes liecina, ka pilsētas iedzīvotāji visvairāk uztraucas par to, ka varētu ciest ceļu satiksmes negadījumā agresīvu autovadītāju dēļ un, ka uz ielas viņiem varētu fiziski uzbrukt nezināmas personas vai viņi varētu tikt aplaupīti vai apzagti. Vismazāk iedzīvotājus uztrauc tas, ka viņi varētu tikt apdraudēti savas ādas krāsas, tautības, rases, reliģijas vai seksuālās orientācijas dēļ.
Kopējos pētījuma rezultātus vērtējot, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs norāda:
- Drošība ir viena no šīs domes prioritātēm. Neesam samazinājuši atalgojumu pašvaldības policijai, šogad plānojam piešķirt arī papildus līdzekļus virsstundu apmaksai. Ielu patrulēšana galvaspilsētā nu jau, var teikt, ir tikai uz pašvaldības policijas pleciem. Redzam, ka tas dod rezultātus. Arī turpmāk strādāsim, lai Rīgas iedzīvotāji un viesi varētu droši justies pilsētā.