Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Juglā izbūvēs jaunu ielu

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Rīgā par 1,7 miljoniem eiro pārbūvēs Murjāņu ielu un izbūvēs Lojas ielu, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Pašlaik esot sākta Murjāņu ielas pārbūve posmā no Juglas ielas līdz Strazdumuižas ielai, kā arī Lojas ielas izbūve.

Pārbūve paredz paplašināt Murjāņu ielas brauktuvi un izveidot minētajos posmos drošu un ērtu infrastruktūru visiem satiksmes dalībniekiem.

Murjāņu ielas posmā plānots izbūvēt gājēju ietvi. Pēc ietves izbūves tiks nodrošināta ērtāka un drošāka satiksmes dalībnieku pārvietošanās un piekļuve saviem īpašumiem.

Murjāņu ielas labajā pusē, no Juglas ielas līdz garāžu kooperatīvam, atrodas esoša ietve, tās platākais posms apvienots ar autobusu pieturvietas platformu pasažieru izkāpšanai. Savukārt, pārējā Murjāņu ielas posmā nav esošu ietvju, velojoslu, velosipēdu ceļa vai apvienota gājēju un velosipēdistu ceļa. Velobraucēji un gājēji izmanto esošo ceļa brauktuvi un nomali. Gājēju un velobraucēju pārvietošanās neatbilst drošas gājēju un velobraucēju satiksmes prasībām, tostarp Lojas ielas sarkano līniju zonā nav ceļa infrastruktūras.

Atbilstoši projektēšanas uzdevumam, projektā paredzēts pārbūvēt un paplašināt Murjāņu ielu, kā arī izbūvēt Lojas ielu ar pieslēgumiem Murjāņu ielai, lai nodrošinātu piekļuvi zemes īpašumiem.

Lojas ielu paredzēts izbūvēt kā vienvirziena ielu ar sešus metrus platu brauktuvi, kuru veidos divas trīs metrus platas joslas. Lojas ielas kreisajā pusē paredzēta 1,5 metrus plata gājēju ietve, kas no brauktuves būs atdalīta ar 1,19 metrus platu zaļo zonu.

Lai varētu izbūvēt ietves Lojas ielai, patlaban sākta daļēja meža teritorijas attīrīšana. Pēc šo darbu beigšanas pie izbūvētās ielas tiks iestādīti 37 koku dižstādi.

Būvdarbu laikā sagaidāmi satiksmes ierobežojumi, būvuzņēmējam būs jānodrošina pastāvīga piekļuve īpašumiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo būvdarbu skartajās zonās Murjāņu ielā.

Būvdarbus veic ceļu būves firma "Binders" par līguma kopējo summu - 1 735 567,09 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti 12 mēnešos.