Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Ukrainas bēgļu izmitināšanai pirks sadzīves inventāru par 170 000 eiro

© pexels.com

Ukrainas bēgļu izmitināšanai Latvijā tiks pirkts sadzīves inventārs par 170 000 eiro, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Minētā summa tiks piešķirta no rezerves fonda dzīvojamās mājas Ūnijas ielā 49 aprīkošanai ar Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanai nepieciešamo sadzīves inventāru un priekšmetiem.

Mājokļu un vides departaments pērn remontēja ēkas otro un trešo stāvu, lai tajā būtu iespējams izmitināt tos Ukrainas iedzīvotājus ilgtermiņa patvēruma nodrošināšanai, kuri ieradās Rīgā pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Pēc remonta nepieciešams telpas aprīkot ar dzīvošanai nepieciešamo inventāru - mēbelēm, virtuves tehniku un citiem sadzīves priekšmetiem.

Dzīvojamā mājā ir boksu tipa telpas ar atsevišķas dzīvojamām istabām, bet kopīgām labierīcībām.

Ēkā kopumā varēs izmitināt līdz 125 Ukrainas iedzīvotājiem.

Dzīvojamās ēkas pirmajā stāvā ierīkots daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu dienas centrs bērniem un pilngadīgām personām "Paaudzes", kurā tiek sniegts atbalsts arī Ukrainas iedzīvotājiem.

Kopš 2022.gada 24.februāra Rīgā ieradies 25 051 Ukrainas civiliedzīvotājs, meklējot patvērumu no kara. Pašlaik Rīgā dzīvo 19 309 cilvēki. No Rīgā patvērumu atradušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem 63% ir sieviešu un 37% ir vīriešu.

Kopā kopš 2022.gada Rīgā īslaicīga izmitināšana nodrošināta 5908 Ukrainas civiliedzīvotājiem. Pašlaik pašvaldība nodrošina izmitināšanu 477 cilvēkiem. Rīdzinieki sev piederošajos mājokļos izmitinājuši 2648 personas.