Rīgas Pašvaldības policijā samazinās jauno darbinieku skaits; pērn neaizpildītas 123 vakances

© Dmitrijs Suļžics / F64

Rīgas Pašvaldības policijai (RPP) pērn bija 123 neaizpildītas vakances, teikts policijas 2023. gada darba rezultātu pārskatā, kuru rīt, 10. aprīlī plāno skatīt Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteja.

No minētajām vakancēm 71 bija inspektoru un inspektoru-glābēju vakance, 45 bija kārtībnieku, kārtībnieku-glābēju vakances, bet 13 vakances bija citos amatos.

Kopumā pērn RPP ir bijušas 854 amata vietas, no kurām aizpildīti 85%. Pagājušā gada nogalē RPP strādāja 725 darbinieki.

Kopumā policijā strādāja 57% vīriešu un 43% sieviešu. Pašvaldības policijas darbinieku vidējais vecums ir 42 gadi.

Visbiežāk darba attiecības ar darbinieku tiek pārtrauktas darbinieka uzteikuma dēļ. Pērn tādi bijuši 46 gadījumi. Astoņas reizes darba attiecības pārtrauktas, pusēm vienojoties, septiņi darbinieki nav atbilduši likuma prasībām, vēl septiņi neizturēja pārbaudes laiku, bet pieci darbinieki neatbilda veselības prasībām.

Kā norāda RPP vadība, pērn turpināja samazināties jaunpieņemto darbinieku skaits. No 112 saņemtajiem pieteikumiem, desmit kandidātiem darbs atteikts, jo tie neatbilda likuma par policiju prasībām. Savukārt 66 pieteikumi atstāti bez virzības.

Latvijā

Soctīklos klejo kāds stāsts, kurā teikts, ka cilvēks, kuram jau pērn novembrī vajadzēja saņemt vecuma pensiju, to saņems janvārī. Izmaksās uzreiz par visiem iekavētajiem mēnešiem, taču cilvēkam nauda dzīvošanai bija vajadzīga vakar, aizvakar... decembrī utt. Cilvēki komentāros norāda, ka šis nav unikāls gadījums. Līdzīgas situācijas piedzīvojuši arī citi. Kāpēc šāda kavēšanās, “Neatkarīgajai” skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Svarīgākais