Ar video spēles palīdzību plāno iesaistīt jauniešus Rīgas plānošanā

© Pixabay

Lai sniegtu jauniešiem iespēju piedalīties pilsētas plānošanā, izmantojot videospēles "Minecraft" radošo un izglītojošo potenciālu, Rīgas pašvaldība sākusi projektu "Elastīgas pilsētas ar "Minecraft": novatorisks jaunatnes vadīts politikas process ilgtspējīgai Eiropai (MC-YOU)", aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Projektu īstenos Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Pilsētas attīstības departamentu Eiropas Savienības programmā izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomās "Erasmus+".

Viena no problēmām, ar kurām saskaras pilsētas, veidojot spēcīgākas un ilgtspējīgākas kopienas un domājot par tās iedzīvotāju nākotni, ir atraktīvu rīku trūkums, lai iesaistītu jauniešus pilsētas plānošanā.

Jauniešu aktīva iesaiste ilgtspējīgas attīstības plānošanā ir ļoti svarīga, lai panāktu iekļaujošu un stabilu sabiedrību. Ar savām novatoriskajām idejām un prasmēm jaunieši ir nozīmīgi inovāciju virzītāji, spēles noteikumu mainītāji un politikas procesu dalībnieki visos līmeņos.

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību pilsētu pārvaldībā, pašvaldības iestādēm ir jāpārskata veids, kā tās sadarbojas ar jauniešiem, dodot viņiem iespēju pilnībā atraisīt savu potenciālu. Ir vairāki izaicinājumi un šķēršļi jauniešu līdzdalībai, tai skaitā intereses trūkums, zema informētība par pieejamajām iespējām un līdzdalības kanāliem, informācijas un prasmju trūkums.

Pašvaldībā skaidro, ka bieži pietrūkst mehānismu un sadarbības platformu, lai veidotu jēgpilnas attiecības ar jaunatni. Tāpēc pašvaldībām esot ļoti svarīgi izstrādāt novatoriskas stratēģijas un pieejas, lai risinātu šīs problēmas un labāk sadarbotos ar jauniešiem.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas 2018.gadā veikto aptauju 55% Eiropas bērnu un jauniešu spēlē videospēles, un "Minecraft" bija viena no populārākajām spēlēm.

Latvijā "Minecraft" bija trešā populārākā videospēle. Tās potenciālu jaunatnes iesaistē pilsētvides attīstībā, lokālpatriotisma celšanā un izglītības metožu dažādošanā Rīga jau vairākkārt izmantojusi - 2020.gadā norisinājās Bolderājas "būvēšana" "Interreg" projektā "UrbCultural planning", tikmēr 2021.gadā norisinājās pirmais Rīgas būvēšanas sacensības, kurā piedalījās 19 komandas no 16 skolām.

Latvijā

Valdība otrdien atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos Energokopienu reģistrēšanas un darbības noteikumus, kas paredz noteikt kārtību, saskaņā ar kuru tiks izveidots vienots energokopienu reģistrs.

Svarīgākais