Rīgā notiks Sieviešu solidaritātes gājiens

© pixabay.com

Atzīmējot Sieviešu dienu, šodien "Centrs Marta" rīkos sesto Sieviešu solidaritātes gājienu pret vardarbību, aģentūru LETA informēja centra pārstāve Beata Jonite.

Gājiena sākums būs plkst. 12 pie Brīvības pieminekļa. Pēc runu pateikšanas no Brīvības pieminekļa laukuma gājiens virzīsies pa Kaļķu ielu gar Saeimu un noslēgsies Jēkaba laukumā. Arī šogad gājiena dalībnieki iestāsies par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē izskaušanu.

Gājienā tiks izcelta arī "grūminga" kā seksuālas un emocionālas vardarbības veida nopietnība un nepieciešamība pēc "efektīvas sistēmas", lai vērstos pret vainīgajiem."Marta" atsaucas uz pagājušā gada nogalē medijos izskanējušo informāciju, ka jauniešu nometnēs Latvijā organizatori, pilngadīgi vīrieši, uzmākušies un iesaistījuši attiecībās dalībnieces - pusaudzes un jaunietes. Pēc tam gan "Centrā Marta", gan citās organizācijās ar lūgumu pēc palīdzības vērsušās sievietes, kuras pusaudžu vecumā piedzīvojušas šāda veida vardarbību jeb "grūmingu".

"Marta" atzīmē, ka pērn "tika sperti lieli soļi", lai izskaustu vardarbību, ieskaitot vairāku likumu grozījumus, sociālo pakalpojumu paplašināšanos un Stambulas konvencijas ratifikāciju. Taču normas un izmaiņas var īstenot tikai sabiedrība, kas izceļ šīs problēmas klātesamību Latvijā, uzsver biedrība.

Latvijā

Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļā jūnija beigās izdevusi Eiropas apcietinājuma lēmumu pret bijušo Eiropas Parlamenta (EP) deputātu no Latvijas Andreju Mamikinu, kurš apsūdzēts par agresorvalsts veikto kara noziegumu Ukrainā slavināšanu un attaisnošanu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.