Ar Eiropas līdzfinansējumu rekonstruēs sešas ielas Rīgā

Rīgas domes Satiksmes departaments izsludinājis iepirkumu konkursu par sešu Rīgas ielu rekonstrukciju, kuras plānots rekonstruēt ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.

Iepirkums paredz rekonstruēt Kalnciema ielu no Zolitūdes līdz Apuzes ielai, Remtes ielu no Kalnciema līdz Lielirbes ielām, Upesgrīvas ielu no Kalnciema līdz Kukšu ielai un Kukšu ielu no Remtes līdz Upesgrīvas ielai.

Pamatojoties uz tehnisko projektu, visās šajās ielās ir paredzēts izbūvēt gājēju ietves, lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, rekonstruēt ielu apgaismojumu, uzstādīt gājēju drošības barjeras, izbūvēt luksoforus un uzklāt jaunu asfaltbetona segumu.

Rekonstrukcijas rezultātā Kukšu ielā un Upesgrīvas ielā, kur patlaban ir grants segums, tiks uzklāts asfaltbetona segums. Savukārt Kalnciema, Zolitūdes un Volguntes ielu krustojumā tiks uzlabota satiksmes organizācija, pilnveidojot rotācijas apli.

Ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu plānots rekonstruēt arī Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielu posmā no Ulbrokas līdz Lubānas ielai. Patlaban šajā ielas posmā ir grunts segums un nav gājēju ietvju. Paredzēts, ka ar Dienvidu tilta pievedceļa Slāvu maģistrālā transporta mezgla būvniecības pabeigšanu būtiski paaugstināsies satiksmes intensitāte pa Lubānas ielu. Līdz ar to, lai satiksme no Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas droši iekļautos satiksmes plūsmā pa Lubānas ielu un nodrošinātu gājējiem iespēju droši šķērsot ielas, šo ielu krustojumā ir paredzēts izbūvēt luksoforus ar regulējamām gājēju pārejām, izbūvēt asfaltbetona segumu, ielas apgaismojumu, gājēju ietves un no ietves atdalītu veloceliņu ar atsevišķu apgaismojumu.

Tāpat iepirkums paredz rekonstruēt posmu Vienības gatvē no Ozolciema līdz Kaplavas ielai, kas patlaban ir šosejas tipa brauktuve bez lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, bez pilnībā izbūvētām gājēju ietvēm un bez drošām ielas šķērsošanas iespējām gājējiem.

Šis ir Vienības gatves sašaurinātais posms, kur ir tikai viena braukšanas josla katrā virzienā un to izmanto gan transportlīdzekļi vietējai piebraukšanai pie ēkām, gan tranzīta satiksmes transportlīdzekļi, gan arī sabiedriskais transports, kas apstājoties pieturvietās, ir spiests aizkavēt pārējo transportlīdzekļu satiksmi, jo pieturvietām nav paplašinājumu.

Iepirkuma rezultātā plānots paplašināt Vienības gatvi, pamatbrauktuvei izveidot divas braukšanas joslas katrā virzienā, pie krustojuma ar Ozolciema ielu izveidot papildus joslas pagriezienu manevriem. Tāpat blakus pamatbrauktuvei tiks izbūvēta vietējās satiksmes josla, tādējādi atslogojot pamatbrauktuvi no vietējās satiksmes transportlīdzekļiem un samazinot tiešo pieslēgumu skaitu pamatbrauktuvei.

Vienības gatves un Ozolciema ielas krustojumā satiksmi paredzēts regulēt ar luksoforu palīdzību, rekonstruējot luksoforus arī Bārbeles ielas un Bērzlapu ielas krustojumos ar Vienības gatvi. Arī sabiedriskā transporta pieturvietām tiks izbūvēti paplašinājumi.

Svarīgākais