"Progresīvie" un "Saskaņa" prasa Rīgas mēra Ķirša atkāpšanos no amata

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Atsaucoties uz šodienas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informāciju par Ārtelpas un mobilitātes departamenta vadītāja Jāņa Vaivoda iespējamo saistību ar kukuļošanas lietu, Rīgas domes frakcija "Progresīvie" prasa Rīgas mēra Viļņa Ķirša (JV) atkāpšanos no amata,  informēja frakcijas referents Ivars Bandonis.

Līdzīgu paziņojumu izplatījusi arī partija "Saskaņa".

"Pēc šodien izplatītās informācijas no KNAB, esošajam mēra Vilnim Ķirsim vairs nav vieta Rīgas domes vadībā, viņam ir jāuzņemās politiskā atbildība par notiekošo ar Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta pienākumu izpildītāju Jāni Vaivodu," medijiem ziņo Rīgas domes frakcija "Saskaņa".

“Saskaņa” aicina gan koalīcijas, gan opozīcijas partijas sadarboties un pieņemt lēmumu atbrīvot V.Ķirsi no amata.

Ņemot vēra KNAB izvirzītās apsūdzības Vaivodam, "Progresīvie" aicina Ģenerālprokuratūru un Valsts kontroli veikt pārbaudes departamentā par Vaivoda vadītājiem vērienīgajiem infrastruktūras un ceļu projektiem.

Jau ziņojām, ka lietā, kurā KNAB pirmdien veica kriminālprocesuālās darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, tiek izmeklēta iespējama kukuļa lielā apmērā piedāvāšana, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā pārbauda ziņas, ka Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, iespējams, izteicis kukuļa lielā apmērā piedāvājumu citai valsts amatpersonai, lai tā izmantotu savu dienesta stāvokli un pieņemtu labvēlīgu lēmumu kukuļa piedāvātāja interesēs.

KNAB kriminālprocesu sāka šogad 8.janvārī par iespējamu kukuļa lielā apmērā piedāvāšanu. KNAB iespējamā kukuļa summu neatklāja, bet saskaņā ar likumu liels apmērs ir sākot no 50 minimālās mēnešalgām jeb 35 000 eiro.

Divām kriminālprocesā iesaistītām personām ir tiesības uz aizstāvību. Patlaban vienai personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, taču nav saistīts ar aizliegumu ieņemt noteiktu amatu, norādīja KNAB.

Birojs norāda, ka pirmstiesas izmeklēšana nav saistīta ar Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta ikdienas darbību.

LETA jau ziņoja, ka pēc KNAB ierašanās departamentā Vaivoda vietā par departamenta pienākumu izpildītāju iecelta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa.

Svarīgākais