Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Atjaunots vēja brāzmās saplosītais pretkara plakāts ar Putina miroņgalvu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Atjaunots pretī Krievijas vēstniecībai izkārtais plakāts ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina stilizētu miroņgalvu, liecina Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja paziņojums.

Pērn novembrī tika sākta ziedojumu vākšanas kampaņa, lai savāktu līdzekļus rudens vēja brāzmās saplosītā pretkara plakāta atjaunošanai. Tā atjaunošanai bija nepieciešami 5500 eiro. Muzejs aicināja ziedot, lai rastu ilglaicīgāku risinājumu.

Muzejā iepriekš norādīja, ka plakātu pretī Krievijas vēstniecībai uzstādīja uz steigā sarūpētām pagaidu sastatnēm pirmajās iebrukuma nedēļās 2022.gada marta sākumā. Kārtējo reizi saplosīts rudens vēja brāzmās, plakāts prasa nopietnus atjaunošanas darbus, tajā skaitā, fasādes būvkonstrukcijā stiprinātas metāla sastatnes un vieglāka auduma apdruku.

Mākslinieka Kriša Salmaņa veidotais žurnāla "Ir" vāka noformējums, kuru 6,5x10 metru izmērā uzstādīja uz Medicīnas vēstures muzeja fasādes, sasniedza miljoniem sociālo tīklu lietotājus, aplēsis muzejs. Plakāts ir kļuvis par simbolu Latvijas atbalstam Ukrainas cīņai par brīvību.