Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Rīgā likvidēs piecas izglītības iestādes

© f64.lv, Jānis Saliņš

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien lems par četru pamatskolu un viena bērnudārza likvidēšanu, liecina komitejas dara kārtība.

No šī gada 31.augusta tiks likvidēta Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskola, pievienojot to Rīgas 86.vidusskolai. Tiks likvidēta arī Rīgas Austrumu pamatskola, nododot vispārējās izglītības programmu īstenošanu Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolai.

Tāpat šogad tiks likvidēta Rīgas Baltmuižas pamatskola, nododot vispārējās izglītības programmu īstenošanu Rīgas Iļģuciema pamatskolai. Plānots likvidēt arī Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskolu, nododot vispārējās izglītības programmu īstenošanu Rīgas 93.vidusskolai.

Ar 31.augustu tiks likvidēta Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Saulespuķe", pievienojot to Rīgas Daugavas pamatskolai.

Savukārt no 1.septembra tiks dibināta jauna Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Auseklītis" Mežciema ielā 41, kas pārņems Bērnu un jauniešu centra "IK Auseklis" pirmsskolas izglītības programmu īstenošanu.

Kā tiek skaidrots pašvaldības deputātiem, vērtējot izglītības iestāžu perspektīvu un turpmāko Rīgas pašvaldības skolu tīkla pilnveidošanas pasākumus nākamajiem mācību gadiem, tiks vērtēta Mežciema pamatskolas un Rīgas 89.vidusskolas apvienošana, Rīgas 74.pamatskolas apvienošana ar Rīgas 64.vidusskolu un 1.Kristīgās pamatskolas pievienošana Rīgas Raiņa vidusskolai.

Izglītības, kultūras un sporta departaments arī informē, ka pašlaik neesot iespējams prognozēt Rīgas Čiekurkalna pamatskolas likteni. Skola īsteno vispārizglītojošās un speciālās izglītības programmas, tāpēc neesot iespējas izpildīt minimālās prasības kvantitatīvajiem rādītājiem klašu grupās. Līdz ar to teorētiski skolai varētu draudēt slēgšana.