Ceturtdiena, 23.maijs

redeem Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Valsts policija lidostā „Rīga” pieķer taksometrus ar gandrīz "kailām" riepām

© Valsts policija

Aizvadītajā piektdienā, 19. janvārī, Valsts policijas Lidostas “Rīga” iecirkņa darbinieki kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbiniekiem lidostas teritorijā veica taksometru pakalpojumu sniedzēju automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudi, īpašu uzmanību pievēršot tieši riepu stāvoklim un to atbilstībai likumā noteiktajām prasībām.

Kopumā tika pārbaudītas 149 automašīnas. Desmit automašīnām tika konstatētas neatbilstības noteiktajām prasībām. Par neatbilstošu riepu protektoru trīs automašīnām noņemtas numurzīmes, savukārt septiņām automašīnām anulētas tehniskās apskates. Tāpat par braukšanu ar neatbilstošām riepām pret iepriekšminētajiem autovadītājiem Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesus.

Jāpiebilst, ka vismazākais fiksētais riepu protektora dziļums bija 0,85 mm. Šāda taksometru pakalpojumu sniedzēja attieksme pret ceļu satiksmes drošību nav pieļaujama, jo tā apdraud ne tikai pašu autovadītāju, bet arī pasažieru, kuri ik dienas tiek pārvadāti, drošību.

Atgādinām, ka minimālais ziemas riepu protektora dziļums vieglajām automašīnām ir 4 mm. Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no trim līdz vienpadsmit naudas soda vienībām, kas ir no 15 līdz 55 eiro.