Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

No Kalnciema tilta Rīgā atkal drūp betons

© Kaspars Krafts / F64

No Kalnciema tilta drūpoša betona dēļ virs ceļu būves un uzturēšanas uzņēmuma "Roadeks" teritorijas šonedēļ ap tilta karnīzi nostiepts papildu aizsargtīkls, novēroja aģentūra LETA.

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departaments skaidro, ka Kalnciema tiltam tiek veikta regulāra iknedēļas apsekošana. Pēdējā šāda apsekošana notikusi 17.janvārī.

Uzturētāji periodiski, iespēju robežās bojāto betonu noskalda. Pēc pēdējām apsekošanām ticis nolemts uzlikt papildu aizsargtīklu vietās, kur tas pirms tam nebija.

Pašvaldībā skaidro, ka betons drūp no karnīzes, taču tās stāvoklis neietekmē pārvada nestspēju, un pārvietoties pa tiltu esot droši.

Šogad Kalnciema tiltam plānots veikt transportbūvju speciālo inspekciju, kuras galvenais mērķis ir izvērtēt satiksmes pārvada tehnisko stāvokli, tā nestspēju un ekspluatācijas drošību.

Tāpat tiks izvērtēti ekspluatācijas laikā radušies defekti un to cēloņi, nolietošanās, atlikušais kalpošanas laiks, aizstāšanas izmaksas.

Plānots noteikt arī pieļaujamās ekspluatācijas slodzes.

Tāpat speciālā inspekcija rekomendēs pasākumus, kas jāveic, lai saglabātu nestspēju un nodrošinātu satiksmes pārvada ilgizturību un satiksmes drošību.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, iepriekšējo reizi Kalnciema tilta remonts tika veikts 2000. gadā. Tilta rekonstrukcija toreiz izmaksāja 1,6 miljonus latu (aptuveni 2,2 miljonus eiro).

Savukārt 2016.gadā uz tilta notika brauktuves seguma atjaunošanas darbi.