Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

No janvāra Bērnu slimnīcas Vecāku māju nāksies uzturēt tikai no ziedojumiem

© Lauris Aizupietis/F64

Starp Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas daudzajām ēkām, piemēram, rehabilitācijas, neatliekamās palīdzības, ģenētikas mājām un poliklīnikas atrodas arī Vecāku māja. Decembra pēdējā dienā beidzas Eiropas Sociālā fonda projekts, kas bija saistīts ar atbalstu onkoloģijas pacientiem.

Līdz ar to beidzas arī daļa finansējuma šai vietai, kurā sniedz atbalstu saslimušo bērnu vecākiem. Raidījums “360TV Ziņneši” devās noskaidrot, kāds ir nākotnes plāns mājas uzturēšanai.

Bērnu slimnīcas fonda Vecāku mājas vadītāja Aija Krišjānova intervijas laikā uzsver, ka mājas projekts lielākoties pastāv uz ziedojumiem

Mēs pastāvam no ziedojumiem, no sabiedrības dāsnuma. Ir arī dažādi projekti, kuros mēs iesaistāmies un arī piesaistām finanses tādā veidā. Ir vecāki, kuri šeit dzīvo, maksā līdzmaksājumu. (..) 5 eiro ir tas lielākais, ja ir strādājošs un nav nekādu atvieglojumu.

Nepieciešamība pēc šādas vietas esot liela. Gadā Vecāku mājā uzņem vairāk nekā 1000 mātes un tēvus. Bieži Vecāku māju izmanto tieši cilvēki no reģioniem, kā arī priekšlaicīgu dzimušo zīdaiņu mammas. Reizēm vecāks te uzturas pat trīs mēnešus. Lai Vecāku māju uzturētu - izdevumu daudz: kā jebkurā apdzīvotā ēkā - jāmaksā par ūdeni, siltumu, apsaimniekošanu un līdzīgi. Tāpat šīs vietas pastāvēšanai nepieciešami darbinieki. Un bez darbiniekiem, šeit arī vairāki brīvprātīgie. No janvāra beigsies Eiropas projektu līdzfinansējums, kas spēja daļu no izdevumiem nosegt, par gaidāmo nākotni Vecāku mājas vadītāja Aija ir neziņā un jau pēdējās nedēļās meklē risinājums, lai projekts neapstātos.

Rakstam tādas lūguma vēstules, informējam uzņēmējus, ka mēs tādi esam. Ir ievadītas sarunas Labklājības ministrijā, ka šāds projekts varētu kļūt par valsts apmaksātu. Varētu teikt, ka tas ir procesā. Tādas sarunas ir ievadītas un Labklājības ministrija ir informēta par to - par mūsu vajadzībām, mūsu izmaksām.

Raidījums sazinājās ar Labklājības ministriju, kura norādīja, ka nākošā gada redzeslokā Vecāku mājas finansēšana nav.