Rīgā vīrieti nogalinājis no jumta krītošs ledus gabals [papildināts]

© Ģirts Ozoliņš/MN

Rīgā, Latgales priekšpilsētā, no privātīpašniekam piederošas ēkas jumta krītoša ledus dēļ dzīvību zaudējis kāds vīrietis, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija.

Par notikušo Valsts policijā sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana, kuras laikā tiks vērtēta ēkas īpašnieka atbildība.

Mirušā identitāte ir noskaidrota, un tas ir pensijas vecuma vīrietis, kurš gājis konkrētajai vietai garām.

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka negadījums notika Kalna ielā 62.

Policija brīdina ēku īpašniekus, ka nekādā gadījumā nedrīkst paļauties uz to, ka ledus pats ar laiku nokusīs, tāpat nav jāgaida brīdis, kad policija zvanīs vai piemēros sodu. Ja ēka rada bīstamību, namīpašniekam ir nekavējoties jārīkojas, lai tā tiktu novērsta.

Kopumā novembra pēdējās dienās un decembra pirmajās divās nedēļās policija Rīgā konstatējusi 289 gadījumus, kuros no jumtiem nav notīrītas lāstekas, un 279 gadījumus, kuros uz jumtu korēm veidojas bīstami ledus un sniega vaļņi. Par konstatētajiem pārkāpumiem policija sāk administratīvo pārkāpumu procesus vai izdod aktu, kas paredz steidzami notīrīt jumtus. Tomēr policija atgādina, ka namīpašniekiem par jumtu tīrīšanu jārūpējas, lai nenotiktu nelaime, nevis soda dēļ.

Vienlaikus kārtības sargi aicina arī iedzīvotājus ne tikai ziņot par bīstamām vietām, bet arī, pārvietojoties pa pilsētu, pa laikam palūkoties augšup, lai izvairītos no bīstamajām vietām.

Policijai pieejamie likumiskie instrumenti paredz iespēju pret namīpašnieku sākt administratīvā pārkāpuma procesu vai izdot aktu par pienākumu notīrīt jumtu noteiktā termiņā, taču ar vai bez soda saņemšanas notīrīšanu organizē nama īpašnieks vai apsaimniekotājs.

Šosezon kopā Rīgas pašvaldības policijā saņemtas ziņas par vienu bojāgājušo, diviem cietušajiem un vairāk nekā 31 bojātu transportlīdzekli no jumtiem krītoša ledus dēļ.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais