No Rīgas izved sasnigušo sniegu

© Dmitrijs Suļžics /MN

Pēc ilgstošas snigšanas Rīgā turpinās ielu tīrīšana, bet naktī uz piektdienu sākta sniega izvešana, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Kopumā izvesti 1534 kubikmetri sniega. Sniegs izvests no pieturvietu zonām Dzirciema, Slokas, Kalnciema ielā un Jūrmalas gatvē, kā arī no Vecrīgas, Doma laukuma un citām vietām. Nedēļas nogalē nakts stundās sniega izvešana turpināsies.

Pašlaik turpinās pieturvietu tīrīšana, pirmās un otrās kategorijas ielu tīrīšana, kā arī ir plānots sākt trešās kategorijas ielu tīrīšanu.

Ielu un ietvju uzturēšanā iesaistīti visi pašvaldības dienesti un pieejamā tehnika. Lai atvieglotu ielu tīrīšanu un mazinātu iespējamos sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti maksimāli izmantot sabiedrisko transportu.

Arī šajā ziemas sezonā ielu braucamo daļu tīrīšanu nodrošina pilnsabiedrība "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". Ziemas uzturēšanas darbus veic 65 tehnikas vienības, no kurām 34 ir kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas.

Rīga šajā ziemas sezonā turpinās pērn iesākto pāreju uz pašvaldības veiktu ielām piegulošo ietvju mehanizētu tīrīšanu. Šoziem pašvaldība turpina kopt ietves Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, un tīra pašvaldības ietves pie maģistrālajām un noslogotākajām pilsētas ielām.