Rīgas dome aicina cilvēkus ceturtdienas rītā būt īpaši piesardzīgiem

© Dmitrijs Suļžics/MN

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm naktī uz ceturtdienu un no rīta Rīgā iespējama spēcīga snigšana un brāzmains vējš, tādēļ galvaspilsētas ielās var būt apgrūtināti braukšanas apstākļi un slikta redzamība. Ņemot vērā, ka šī būs pirmā ievērojamā snigšana šajā rudenī un ne visi vēl būs pieraduši pie braukšanas ziemīgos apstākļos, Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem, iespēju robežās izvēlēties veikt darba pienākumus attālināti vai arī savlaicīgi plānot izbraukšanas laiku un maršrutu, rēķinoties, ka ceļā var būt jāpavada ilgāks laiks nekā ierasts, informē Rīgas dome.

Ielu un ietvju uzturēšanā tiks iesaistīti visi pašvaldības dienesti un pieejamā tehnika, tomēr, lai atvieglotu ielu tīrīšanu un mazinātu iespējamos sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti maksimāli izmantot sabiedrisko transportu, īpaši gadījumā, ja automašīna nav aprīkota ar ziemas riepām.

Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments informē, ka arī šajā ziemas sezonā ielu braucamo daļu tīrīšanu nodrošinās pilnsabiedrība "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". Ziemas uzturēšanas darbus veic 65 tehnikas vienības no kurām 34 ir kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas. Šogad ziemas uzturēšanas dežūras jau ir sāktas un, atbilstoši laikapstākļiem, tiek veikta preventīva ielu un tiltu kaisīšana.

Uzturētāji Rīgas ielas tīra prioritārā secībā: maģistrālās ielas, ielas, kurās kursē sabiedriskais transports, tilti un pārvadi, veloinfrastruktūras tīrīšana. Pēc tam tiek tīrītas mazākas nozīmes jeb apkaimju ielas. Arī šogad pastiprinātu uzmanību pievērsīs sniega tīrīšanai pie gājēju pārejām un ielu krustojumiem.

Rīga šajā ziemas sezonā turpinās pērn iesākto pāreju uz pašvaldības veiktu ielām piegulošo ietvju mehanizētu tīrīšanu. Šoziem pašvaldība turpina kopt ietves Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, un sāk tīrīt un kaisīt pašvaldības ietves pie maģistrālajām un noslogotākajām pilsētas ielām.

Šoziem ietves, kuras tīra pašvaldība, neatrodas vienā pilsētas zonā, bet gan dažādās vietās visā pilsētā. Lai uzzinātu, vai šogad jāturpina īpašumam piegulošās ietves uzturēšanas darbi pašiem, vai to darīs pašvaldība, iedzīvotāji aicināt ielūkoties mājaslapā riga.lv/ziema, kur kartē iespējams uzzināt, kuru ietvju ziemas uzturēšanu nodrošinās pašvaldība.

Šogad kopjamo ietvju kopējais ir garums 1042 kilometri, un kopšanu nodrošina 51 tehnikas vienība.

Iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas pie mazākām apkaimju ielām, šogad pašiem jāturpina kopt īpašumiem piegulošās ietves tāpat kā iepriekš, rūpējoties par to, lai pārvietošanās pa ietvi būtu droša. Iedzīvotājiem jāatceras, ka ietvju kaisīšanai var izmantot smilts un sāls maisījumu, kurā sāls daudzums nepārsniedz 20%. Namīpašniekiem pašvaldība piedāvā bez maksas saņemt 50 kg smilts ietvju kaisīšanai.

Par nenotīrītām ietvēm iedzīvotāji varēs ziņot Rīgas pašvaldības policijai (RPP) pa tālruni 110, iesniedzot pieteikumu RPP aplikācijā, kā arī aizpildot pieteikumu riga.lv/ziema.

Par nenotīrītām ielām, veloceļiem, gājēju pārejām, sabiedriskā transporta pieturvietām iedzīvotāji aicināti ziņot Satiksmes vadības centram pa tālruni 80003600, rakstot uz rdsvc@riga.lv vai iesniedzot pieteikumu riga.lv/ziema.

Svarīgākais