Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Rīgas mērs kopā ar jaunsargiem pirmdien izraudzīs galvenās pilsētas egles

© Pixabay

Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) pirmdien, 20.novembrī, kopā ar jaunsargiem un pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" pārstāvjiem izraudzīs galvenās Rīgas Ziemassvētku Egles, kas rotās Doma laukumu un Rātslaukumu, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Pirmo reizi Ziemassvētku egles tiks izvēlētas "Rīgas mežu" Gaujas mežniecības teritorijā - pie Siguldas novada Jūdažiem.

Meklēt pilsētas svētku galvenās rotas Rīgas mēram šogad palīdzēs Rīgas 45. vidusskolas Jaunsargu vienība, kuras dalībnieki Lāčplēša dienā nodeva svinīgo solījumu.

"Rīgas mežu" Gaujas mežniecības platība ir ap 20,5 tūkstošiem hektāru (ha), kas plešas abpus Vidzemes šosejas - ap Ādažiem, Carnikavu un Kalngali, kā arī ap Stopiņiem un Ulbroku, kā arī nelielas teritorijas Salaspils un Siguldas pusē. Galvenās koku sugas ir priede - ap 90%, bērzs - ap 6%, un egle - ap 5%.

Mežniecības teritorijā ir Eiropas nozīmes aizsargājama teritorija - dabas liegums "Garkalnes meži" 364 ha platībā. Tas ir slavens ar to, ka tajā ligzdo apmēram puse no Latvijas zaļo vārnu populācijas. Daļā mežniecības ir arī dabas parks "Piejūra" 528 ha platībā. Mežniecības teritorijā sastopamas arī tādas reto putnu sugas, kā, piemēram, ūpis un pupuķis.