Svētdiena, 21.aprīlis

redeem Anastasija, Marģers

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Sarunu festivāls "Lampa" un "Twitter" konvojs saņems Eiropas Pilsoņu balvu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Viesnīcā "Hotel Bergs" šodien plkst.14 svinīgā ceremonijā Eiropas Pilsoņu balvu pasniegs šī gada laureātiem - sarunu festivālam "Lampa" un "Twitter" konvojam, informē Eiropas Parlamenta (EP) preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Sarunu festivāla "Lampa" un "Twitter" konvoja pārstāvji svinīgā ceremonijā saņems Eiropas Pilsoņu balvas medaļas, un to pārstāvji piedalīsies diskusijā par demokrātiskas dzīves prasmēm.

Pasākumā no plkst.14 līdz 15 sarunu festivālu "Lampa" pārstāvēs tā direktore, fonda atvērtai sabiedrībai "Dots" izpilddirektore Ievu Morica, bet "Twitter" konvoju - tā dibinātājs Reinis Pozņaks.

Ceremonijas pirmajā daļā Morica un Pozņaks ar uzņēmēju Normundu Bergu un Eiropas kopienas "mesesamkopa.eu" līderi Dānielu Lieci žurnālistes Kristīnes Garklāvas vadītā sarunā diskutēs par demokrātiskas dzīves prasmēm.

Otrajā daļā pēc Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājas vietnieka, Eiropas Pilsoņu balvas komitejas biedra Roberta Zīles (NA) uzrunas balvas ieguvējiem medaļas pasniegs viņu pieteicēji - EP deputāti Ivars Ijabs (AP) un Sandra Kalniete (JV) sarunu festivālam "Lampa" un EP deputāte Inese Vaidere (JV) "Twitter" konvojam.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP katru gadu piešķir par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, kā arī sekmējot pārrobežu sadarbību ES, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina ES Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības - cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Katrā dalībvalstī iesniegtos pieteikumus izvērtē attiecīgās valsts žūrija, kuru Latvijā šogad veidoja EP deputāti Dace Melbārde (JV) un Nils Ušakovs (S), bijušais EP deputāts Guntars Krasts, biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" viceprezidente Lolita Čigāne un Latvijas Jaunatnes Padomes prezidente Anna Norvele

Tā atlasa ne vairāk kā piecus projektus, kurus ar komentāriem nosūta Eiropas Pilsoņu balvas komitejai, kas lemj par uzvarētājiem no visas ES. Šogad komitejā darbojās arī EP priekšsēdētājas vietnieks Zīle.

Katru gadu balvu piešķir ne vairāk kā 50 laureātiem no visas Eiropas, vismaz vienam no katras dalībvalsts. Šogad balva piešķirta 30 laureātiem, un šī ir otrā reize, kad balvu ieguvuši divi laureāti no Latvijas.