Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Pie Aizsardzības ministrijas notiks mācības "Namejs 2023"; jārēķinās ar iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem

© f64.lv, Ketija Keita Krastiņa

Ceturtdien mācību "Namejs 2023" laikā uz neilgu laiku var tikt bloķēta gājēju kustība Skolas ielas, Elizabetes ielas un Krišjāņa Valdemāra ielas posmos ap Aizsardzības ministrijas ēku kompleksu, informē Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Mācību laikā var tikt izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību.

Jau ziņots, ka no 5.septembra līdz 2.oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības "Namejs 2023".

Lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, visaptverošas valsts aizsardzības mācībās "Namejs 2023" plānota sadarbība ar Aizsardzības ministriju un tās padotības iestādēm, Iekšlietu ministriju un tās padotības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kā arī vairākām pašvaldībām un komersantiem.

"Namejs 2023" laikā atsevišķās Rīgas centra ielās plānota Zemessardzes vienību klātbūtne. Iedzīvotāji tiek aicināti pret militārajām mācībām izturēties ar sapratni.