Būvnieki noraida izskanējušās bažas par drošības aspektiem Mežaparka estrādē

© f64.lv, Kaspars Krafts

Mežaparka estrādes metāla kāpņu konstrukcija atbilst projektam un ir spējīga izturēt projektā paredzēto slodzi, vēsta estrādes būvnieka "LNK Industries" pārstāvji.

"LNK Industries" īstenotie būvdarbi - Mežaparka Lielās estrādes B2 posma A kārta, tai skaitā estrādes centrālā ēka, kura ietvēra arī metāla kāpņu izbūvi, Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) ekspluatācijā nodoti 2021.gada jūnijā. "LNK Industries" objekta būvniecību veica saskaņā ar projektu, standartiem un atbilstoši noteikumiem, uzsver uzņēmuma pārstāvji.

Jau ziņots, ka BVKB pirms svētkiem veicis atkārtotas drošības pārbaudes Mežaparka estrādē, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Atsevišķi koristi aģentūrai LETA ir pauduši bažas par drošības aspektiem estrādē, skaidrojot, ka dziedātājiem uznācienā pa metāla kāpnēm aiz skatuves konstrukcijas ir jākāpj līdz pašai estrādes augšai. Kāpjot visiem vienā tempā, kāpnes esot stipri kustējušās, tādējādi vairākiem cilvēkiem izraisot bailes. Turklāt trešdien iedarbojusies arī skaņas signalizācija. Tiem dziedātājiem, kuriem ir bail, atļauts kāpt pēdējiem, šī rīta situāciju raksturo dziedātāji.

Kā skaidro pašvaldībā, arī estrādes būvnieki ir snieguši rakstisku apliecinājumu, ka kāpnes un pārējās estrādes konstrukcijas ir drošas un spēs izturēt nepieciešamo slodzi, ko pamato arī eksperta veikti slodžu aprēķini.

Savukārt signalizācija, ko dzirdēja svētku dalībnieki šorīt, bija apsardzes signalizācija. Tā iedarbojās, kādam no tehniskajiem darbiniekiem, ieejot estrādes ēkā esošajā telpā, pirms tam aizmirstot atslēgt signalizāciju, piebilst pašvaldībā.

Kā vēstīts, XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki šogad notiek Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubilejas zīmē no 30.jūnija līdz 9.jūlijam Rīgā.

Svarīgākais