Pēc konflikta vīrietis sievietei piederošam "BMW" pārdur riepas

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Valsts policija 24.jūnijā Āgenskalnā par svešas automašīnas riepu pārduršanu aizturēja vīrieti, aģentūra LETA noskaidroja policijā.

Policija saņēma izsaukumu uz Rīgu, Lavīzes ielu, kur aculiecinieki ziņoja par vīrieti, kurš tīšām bojā kādai vieglajai automašīnai riepas. Norādītajā adresē divu minūšu laikā ieradās policijas amatpersonas un netālu no notikuma vietas pamanīja aprakstam atbilstošu vīrieti, kurš centās aizbēgt ar velosipēdu. Likumsargi vīrieti aizturēja.

Vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā saistībā ar narkotisko vielu lietošanu.

Policisti konstatēja, ka šis vīrietis ir pārdūris visas riepas automašīnai "BMW", kas pieder sievietei. Noskaidrots, ka iespējamam vainīgajam vīrietim iepriekš bijis sadzīviska rakstura konflikts ar cietušo, jo viņa bija lūgusi vīrietim pamest viņam nepiederošas telpas.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185.panta pirmās daļas - par svešas mantas tīšu bojāšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Latvijā

Valsts policijas koledža (VPK) ir uzsākusi reflektantu uzrunāšanas kampaņu “Policija meklē Tevi!”, kuras laikā informēs par izglītības iespējām un priekšrocībām, kādas Valsts policijas koledža nodrošina saviem izglītojamajiem.