Rīgā un Rīgas apkārtnē norisināsies civilmilitārās medicīnas mācības

© f64.lv, Ketija Keita Krastiņa

Šodien Rīgā un Rīgas apkārtnē norisināsies civilmilitārās medicīnas mācības "Panaceja 2023", informē  Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba Komunikācijas pārvaldes pārstāvji.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot Zemessardzes 1. Rīgas brigādes medicīniskā atbalsta sniegšanas gatavību militāra apdraudējuma gadījumā patstāvīgi un sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem un ārstniecības iestādēm, tādējādi veicinot arī visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas pilnveidi Latvijā.

Mācībās piedalīsies karavīri un zemessargi, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS), Rīgas 2. slimnīca, Valsts policija (VP), Rīgas pašvaldības policija (RPP) un Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs.

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir sekmēt valstiski svarīgu funkciju darbību plānošanas, koordinēšanas un partnerības sistēmas izveidošanu starp valsts institūcijām, kā arī privāto sektoru, NVO un iedzīvotājiem. Praktiskais visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas uzdevums ir katrai valsts institūcijai noteikt konkrētus uzdevumus un lomu valsts aizsardzībā.

Karavīri un zemessargi mācību laikā pilnveidos iemaņas paplašinātās pirmās palīdzības un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā krīzes apstākļos, trenēs nosacīto ievainoto evakuāciju no apdraudētās teritorijas, viņu nodošanu NMPD brigādēm palīdzības sniegšanai un nogādāšanai ārstniecības iestādēs.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā - Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Ap 10 000 Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais