Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Nākamnedēļ norisināsies Rīgas praids

© Pixabay.com

Nākamnedēļ, no 29.maija līdz 4.jūnijam, Rīgā ar aicinājumu "Atplauksti!" un plašu programmu, lai iestātos par iekļaujošu un līdztiesīgu Latvijas sabiedrību, norisināsies "Riga Pride" jeb Rīgas praids, aģentūru LETA informēja "Riga Pride 2023" līdzpriekšsēdētājs Kaspars Zālītis.

Pēc organizatoru paustā, šī gada praids ir aicinājums ikvienam atplaukt savā dažādībā un ieraudzīt dažādības skaistumu citos. Kā komunikācijas metode tiek izmantota "runāšana caur puķēm". Zālītis skaidroja, ka ziedi ir sena komunikācijas metode, kuru izmantoja mīlnieki, lai slepus sūtītu ziņas viens otram. Vēsturiski dažādi ziedi ir arī tikuši izmantoti LGBTQ kopienas cilvēku idenficēšanai.

Cilvēktiesību nedēļa tiks atklāta jau pirmdien, 29.maijā, ar svinīgu varavīksnes lentes pārgriešanu kultūrvietā "Skapis", kas šajā nedēļā kļūs par Praida namu, medijus informējot par "Riga Pride" centrālajiem pasākumiem un mērķiem. Kultūrvietā "Skapis" visu nedēļu darbosies informācijas centrs, lai uzzinātu par pasākuma aktualitātēm, kā arī tā būs centrālā notikumu un pulcēšanās vieta.

Gan Praida namā, gan arī citās kultūrvietās Rīgā notiks dažādas izglītojošas diskusijas, darbnīcas, izklaides pasākumi un talantu šovi.

Savukārt 31.maijā norisināsies Baltijas valstīs lielākais dažādībai un iekļaušanai veltītais forums - "Dažādības un iekļaušanas forums 2023", kas vērsts uz dažādības, iekļaušanas un taisnīguma labāko prakšu attīstību vadības uzņēmumos, iestādēs un organizācijās. Tas norisinās jau ceturto reizi un apvieno jomas līderus, politikas veidotājus un plaša spektra viesus. Ar pieredzes stāstiem dalīsies "Swedbank Latvia", "Tvnet Grupa", "KPMG Baltic", "AirBaltic", "Caffeine" un citi. Forumu atklās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un "Swedbank Latvia" valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Piektdien, 2.jūnijā, Latvijas Universitātē notiks Kvīru vēstures konference, kas ir starptautisks seminārs par padomju LGBTQ vēstures padziļinātu pētniecību atspoguļošanu, kvīriem padomju sistēmā starp uzraudzību un iestāžu neiejaušanos, praksēm un diskursiem. Dalībai pasākumā nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.

Savukārt Rīgas praida nedēļas galvenais un visgaidītākais notikums būs lielais gājiens "Mēs visi esam Latvija", kura mērķis ir iestāties par iekļaujošu sabiedrību un Civilās savienības likuma pieņemšanu, tā nodrošinot visu ģimeņu tiesisko aizsardzību. Gājiens sāksies sestdien, 3.jūnijā, plkst.13 no Vērmanes dārza, savukārt, pulcēšanās gājienam sāksies jau no plkst.12. Gājiens Vērmanes dārzā noslēgsies ar īpašu svētku koncertu "Atplauksti! Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi", kurā uzstāsies Latvijā zināmi un iemīļoti mūziķi, kā arī runas teiks organizatori, aktīvisti un atbalstītāji.

Tāpat Rīgas praida nedēļā improvizācijas teātris "DIVAS" ar īpašo viesi "Vencheska Baltique" uzstāsies ar izrādi par cilvēcība ar visām tās tumšajām un gaišajām pusēm, bet kopā ar Latvijā iemīļotiem komiķiem "Sieviešu stand-up" un "Razborkās" skatītāji smiesies par dažādām sabiedrības aktualitātēm, kā arī būs īpašs "Baltic Drag" mākslinieku šovs un citi interesanti un izglītojoši pasākumi.

Ar pilnu programmu iespējams iepazīties "www.rigapride.lv".