Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Purvciemā pieci jaunieši ar sevišķu cietsirdību nogalinājuši savu vienaudzi

© Pixabay

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par kāda jauna vīrieša slepkavību, kas pērn izdarīta ar sevišķu cietsirdību personu grupā. Likumsargi rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret piecām personām, no kurām divas ir nepilngadīgas. Jau ziņots, ka 2022. gada 27. augustā nomaļā teritorijā Rīgā, Purvciema mikrorajonā, tika smagi piekauts, aizdedzināts un aplaupīts kāds vīrietis, kurš vēlāk gāja bojā, bet nākamajā dienā Valsts policija par šo noziegumu aizturēja visas iesaistītās personas.

27. augustā Rīgā, Purvciema mikrorajonā, kāds aculiecinieks, pastaigājoties ar suni, nomaļā teritorijā atrada uz zemes gulošu vīrieti ar miesas bojājumiem un apdegumiem un paziņoja par to operatīvajiem dienestiem. Jāatzīmē, ka cietušajam nebija ne apģērba, ne dokumentu, taču policisti noskaidroja viņa identitāti un to, ka viņš dzimis 1998. gadā. Saistībā ar notikušo Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess, un vīrietis ar smagām traumām un ķermeņa apdegumiem tika nogādāts ārstniecības iestādē. Dažas dienas vēlāk diemžēl iestājās viņa nāve.

28. augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas (Slepkavību novēršas un atklāšanas nodaļas) darbinieki sadarbībā ar Rīgas Teikas iecirkņa darbiniekiem aizdomās par minētā nozieguma izdarīšanu aizturēja personu grupu. Divi no iespējamiem vainīgajiem, sadarbībā ar VP Latgales reģiona pārvaldes darbiniekiem, tika aizturēti Daugavpilī, kur viņi bija mēģinājuši noslēpties no policistiem.

Izmeklētāji noskaidroja, ka aizdomās turētās personas nozieguma izdarīšanas dienā bija pavadījušas laiku kopā ar bojāgājušo, un noziegums izdarīts personiska rakstura konflikta laikā, iespējams, alkohola reibumā.

Ar Rīgas pilsētas tiesas 2022. gada 30. augusta lēmumu 1996. un 2002. gadā dzimušiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, bet pārējiem aizdomās turētajiem - policijas uzraudzība.

Šā gada 11. maijā VP Slepkavību novēršanas un atklāšanas nodaļa pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā un nodeva to Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, kriminālvajāšanas uzsākšanai pret piecām personām.

Policija rosina sākt kriminālvajāšanu pret 1996. gadā dzimušu vīrieti par slepkavību, kas izdarīta personu grupā ar sevišķu cietsirdību, kā arī par cietušā personīgo mantu zādzību, un par cietušajai personai piederoša maksāšanas līdzekļa izmantošanas mēģinājumiem un tā iznīcināšanu (KL 117. panta 4. un 10. punkts, KL 180. panta 1. daļa, KL 15. panta 4. daļa, 193. panta 2. daļas, KL 193. panta 2. daļa).

Pret 2002. gadā dzimušu vīrieti likumsargi rosina sākt kriminālvajāšanu par slepkavību, kas izdarīta personu grupā ar sevišķu cietsirdību, kā arī par cietušā personīgo mantu zādzību, un par cietušajam piederoša maksāšanas līdzekļa izmantošanas mēģinājuma atbalstīšanu, kā arī par Latvijas Republikas pilsoņa pases uz cietušā vārda iznīcināšanu (KL 117.panta 4. un 10. punkts, KL 180. panta 1. daļa, KL 20. panta 4. daļa, 15. panta 4. daļa, 193. panta 2. daļa, KL 274.panta 1. daļa).

Pret 2008. gadā un 2006. gadā dzimušām sievietēm - par līdzdalību noziegumā, proti, par uzkūdīšanu un atbalstīšanu izdarīt tīšu smagu miesas bojājumu, kam bijis mocīšanas vai spīdzināšanas raksturs, un ja tas izdarīts personu grupā (KL 20. panta 3. un 4. daļa, 125. panta 2. daļas 4. un 5. punkts).

Savukārt pret 1995. gadā dzimušu vīrieti - par neziņošanu, ja izdarīts sevišķi smags noziegums (KL 315. pants).