Levits kopā ar daudzu valstu diplomātiem Lielajā talkā sakopj Mangaļsalas apkārtni

© Ke

Lielās talkas patrons Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti kopā ar 22 ārvalstu vēstniecību pārstāvjiem un Latvijas skautiem un gaidām šodien Lielajā talkā sakopa Mangaļsalas apkārtni, aģentūru LETA informēja Lielās talkas pārstāvji.

"Mūsu valsts un iedzīvotāji grib dzīvot saskaņā ar dabu. Tāpēc mēs piedalāmies Lielajā talkā, lai mēģinātu likvidēt kaitējumu, ko cilvēks ir nodarījis dabai. Otrs aspekts - mēs mēģinām veidot vidi mums apkārt," pauž Levits.

Viņš arī norāda, ka talkošana ir sena latviešu tradīcija, kas izplatās arī citur pasaulē. Lielā talkas organizatori šo tradīciju ir atdzīvinājuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Levits uzsver, ka ļoti simboliski ir arī tas, ka 22 ārvalstu vēstniecību pārstāvji šodien piedalījās Lielajā talkā. Tas nozīmē, ka ideja par dzīvošanu saskaņā ar dabu, izplatās arī citur pasaulē.

Jau ziņots, ka šodien visā Latvijā jau 16.gadu pēc kārtas notiek Lielā talka, kuras laikā iedzīvotāji sakopj, labiekārto un apzaļumo savu tuvāko apkārtni.

Lielā talka notika līdz plkst.15.

Lielajai talkai pieteiktas vairāk nekā 1000 talkošanas vietas visā Latvijā, tāpat ir pieteiktas arī solo talkas.

Rīdzinieki Lielajai talkai pieteikuši 120 talkošanas vietas. Vislielākā talkotāju aktivitāte šogad ir Zolitūdes, Ziepniekkalna, Juglas, Čiekurkalna un Maskavas forštates apkaimēs.

Lielajā talkā ir iesaistījies arī pašvaldības uzņēmums "Getliņi Eko", kas pieņems 200 tonnas atkritumu no pašvaldības par samazinātu maksu.

Rīgas dome talciniekiem atgādina, ka pašvaldība atkritumu izvešanu organizēs tikai no apstiprinātajām talkošanas vietām pašvaldības teritorijās, un tas tiks veikts divu līdz trīs nedēļu laikā pēc talkas. No citām teritorijām atkritumu izvešanu jāorganizē pašiem talciniekiem.

Tāpat jāatceras, ka atkritumu novietošana un izmešana citas personas īpašumā, tajā skaitā pašvaldības, bez saskaņošanas un tiem neparedzētā vietā ir administratīvi sodāma rīcība.

Valsts vides dienests (VVD) aicina iedzīvotājus par atkritumiem, kas talkas maisos neietilpst, ziņot lietotnē "Vides SOS".

Šogad "Lielas talkas" moto ir "Zaļa Latvija = Zaļa pasaule", kas ietver galveno tās fokusu šogad - Zaļo kursu, pilsonisko atbildību un iesaisti.

"Lielās talkas" vadītāja Jaunzeme uzsver, ka talka gadu no gada aug un tajā iesaistās arvien vairāk cilvēku. Talkas organizatoru mērķis bija padarīt Latviju zaļāku, sakoptāku un veselīgāku. Taču talka pārvērtās par iespaidīgu kustību, kas ieguva tik lielu atbalstu sabiedrībā, ka nešauboties tiks turpināts iesāktais.

Svarīgākais