Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Būvnieks paziņo, ka nav zināms ēkas Satekles ielā sabrukšanas cēlonis

© Dmitrijs Suļžics/f64

Satekles biznesa centra būvlaukumā, kurā ceturtdien sabruka piecstāvu neapdzīvota ēka, būvdarbi tika veikti atbilstoši projekta dokumentācijai, aģentūrai LETA sacīja projekta būvdarbu ģenerāluzņēmēja SIA "Bukoteks" valdes priekšsēdētājs Aivars Kronbergs.

Viņš sacīja, ka patlaban vēl nav nekādu secinājumu, kāpēc tieši ēka ir sabrukusi. Iemeslu noskaidrošanai ir piesaistīti būvinženieri, kā arī uzņēmums sadarbojas ar Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) speciālistiem.

Kronbergs prognozēja, ka pirmie secinājumi varētu būt tikai nākamās nedēļas vidū.

Vienlaikus Kronbergs uzsvēra, ka būvdarbi tika veikti atbilstoši projekta dokumentācijai, kā arī ievērojot visas drošības prasības.

Jautāts, vai nebūs jāmaina Satekles biznesa centra projekts, jo sabrukušo ēku bija paredzēts integrēt jaunajā būvapjomā, Kronbergs sacīja, ka projekta izmaiņas ir attīstītāja "Linstow Baltic" kompetencē.

Kronbergs piebilda, ka projekts ir ļoti apjomīgs un līdz šī gada rudenim jāpabeidz visi nulles cikla darbi. Līdz ar to ēkas neesamība un iespējamās būvprojekta izmaiņas patlaban būvdarbus neietekmē.

Jau ziņots, ka pēc vakardienas negadījuma, kad Rīgas centrā sabruka ēka, savas mājas no blakusesošajiem dzīvokļiem biji spiesti pamest četri cilvēki, tai starpā viena ukraiņu ģimene, šodien preses preses brīfingā par aktualitātēm sociālajā jomā pašvaldībā sacīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Viņš uzsver, ka šodien būs zināms cik cilvēkiem būs nepieciešams uz kādu laiku pamest savas mājas, bet jau tagad ir skaidrs, ka vienam vai diviem cilvēkiem būs piedāvāta īslaicīga izmitināšana kaut kur citur.