Rīgā notiks leģionāru piemiņas gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa

© f64.lv, Kaspars Krafts

Šodien Rīgā plkst.11 notiks 2.pasaules karā kritušo latviešu leģionāru piemiņas gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

Kā ziņo pašvaldība, pasākumu pieteikusi biedrības "Daugavas vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa.

Gājiens sāksies pie Rīgas svētā Jāņa baznīcas Skārņu ielā 24, tad pa Skārņu ielu tas virzīsies uz Kaļķu ielu, pa kuru gājiena dalībnieki dosies uz Brīvības laukumu, lai pie Brīvības pieminekļa noliktu ziedus.

Plānots, ka gājienā piedalīsies 100 dalībnieki.

Citi pieteikumi pasākumu rīkošanai 16.martā nav saņemti.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Latvijā

ugstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments šodien atteica ierosināt kasācijas tiesvedību, un tādējādi stājās spēkā Kurzemes apgabaltiesas spriedums, ar kuru apsūdzētais notiesāts par slepkavības mēģinājumu, piespriežot brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Svarīgākais