Ceturtdiena, 23.marts

redeem Mirdza, Žanete, Žanna

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

LU izsola kārtējo savu īpašumu

© Publicitātes foto

Latvijas Universitātei (LU) izsolē pārdod īpašumu Rīgas centrā, Baznīcas ielā 5. Šis jau ir otrais īpašums, ko LU šogad pārdod izsolē.

Īpašums Baznīcas ielā sastāv no vairākām ēkām ar kopējo platību 5221 m2 un zemes platību 1831 m2. Izsoles sākuma cena ir 3 650 000 EUR, kas ir 699 eiro par ēkas kvadrātmetru. Izsole norisinās elektroniski un pieteikšanās izsolei ilgst līdz šī gada 4. aprīlim.

“Īpašums ir bijušais Latvijas Universitātes administrācijas ēku komplekss, kas šobrīd tiek izmantots kā nomas un īres īpašums peļņas ģenerēšanai. Īpašuma atrašanās vieta, cena un ēku tehniskais stāvoklis būs noteicošie faktori, kas piesaistīs investoru interesi,”Ēku kopējā platība un konfigurācija dod iespēju investoriem izvērst pietiekami apjomīgu attīstības projektu ar labu ienesīguma perspektīvu. “Visticamāk, īpašumu attīstīs kā dzīvojamo projektu, taču neizslēdzu arī alternatīvus attīstības scenārijus,” īpašumu raksturo Latvijas UniversitātesU finanšu konsultants Aleksandrs Geržatovičs.

“Šāda prakse, kad valstij piederošās ēkas, kuras netiek izmantotas, tiek pārdotas privātajiem investoriem, ir ierasta arī mūsu kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā. Līdz ar pieaugošiem komunāliem maksājumiem un kopējo inflāciju, ēkas paliek arvien dārgākas uzturēšanā un ekspluatācijā. Ja ēkas stāv tukšas un bez pielietojuma, tas rada izdevumus, turklāt bez pienācīgas apsaimniekošanas un līdzekļu ieguldīšanas ēku uzturēšanā tās ar laiku pārvēršas par graustiem, radot degradējošo vidi arī apkārt pilsētā. Tas ir tikai apsveicami, ka LU administrācija ir izvērtējusi savā īpašumā esošās ēkas un to pielietojumu un nolēmusi pārdot ēkas, kurām nevar šobrīd un tuvākajās desmitgadēs rast racionālu un efektīvu pielietojumu,” komentē uzņēmuma Colliers Pētniecības nodaļas vadītājs Toms Andersons.

ATLUM Saistību izpildes un kontroles departamenta vadītājs Ainārs Barbejs savukārt uzsver: “Objekta atrašanās vieta, īpašuma sastāvs, nekustamā īpašuma stāvoklis, šāda veida objektu ierobežotais skaits Rīgas centrā, kā arī LU kā nekustamā īpašuma pārdevēja pozitīvā reputācija viennozīmīgi varētu radīt interesi no potenciāliem investoriem, tajā skaitā starptautiskajiem, par šī objekta iegādi,” par īpašumu izsaka viedokli

LU šogad plāno turpināt atsavināt daļu no tai piederošiem īpašumiem atbilstoši LU nekustamo īpašumu attīstības plānam, iegūtos līdzekļus ieguldot Akadēmiskā centra Torņakalnā attīstībā.