Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Rīgas domē uz SD bāzes veido jaunu departamentu; tam piešķirs papildus 375 000 eiro

© Kaspars Krafts/F64

Rīgas domē plānots Satiksmes departamentu pārveidot par Ārtelpas un mobilitātes departamentu.

Par to šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu, kā arī Satiksmes un transporta lietu apvienotajā komitejas sēdē.

Jaunais departaments tiek veidots, lai nodrošinātu efektīvu Rīgas pašvaldības iestāžu sadarbību satiksmes infrastruktūras objektu plānošanas, uzturēšanas, projektēšanas un būvniecības organizēšanā, kā arī novērstu institūciju funkciju pārklāšanos.

Jaunais departaments tiks veidots, no septembra apvienojot Satiksmes departamentu ar aģentūru "Rīgas gaisma".

Jaunajam departamentam pievienos arī Publiskās infrastruktūras attīstības pārvaldi un Teritorijas labiekārtošanas pārvaldi, kas pašlaik pakļautas Centrālajai administrācijai.

Uz jauno departamentu no Mājokļu un vides departamenta tiks pārceltas funkcijas saistībā ar ārtelpas objektu un elementu uzturēšanu.

Vienlaikus Satiksmes departaments nodos tā kompetencē esošos valsts pārvaldes uzdevumus saistībā ar satiksmes infrastruktūras stratēģisko plānošanu Pilsētas attīstības departamentam.

Pašlaik paredzēts jaunajam departamentam papildus piešķirt 375 000 eiro darba samaksas izlīdzināšanai un algu fonda palielināšanai.

Lai īstenotu reorganizāciju, Rīgas pilsētas izpilddirektoram uzdots izveidot komisiju, iekļaujot tajā visu iesaistīto iestāžu pārstāvjus.

Reorganizācijas laikā plānots veikt reorganizējamo iestāžu personāla novērtēšanu, apzinot, kuriem darbiniekiem tiek nodrošinātas tiesības pāriet darbā uz citām Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestādēm un ar kuriem ir izbeidzamas darba tiesiskās attiecības, kā arī nodrošināt atbilstošo lēmumu pieņemšanu.

Ar iestāžu reorganizāciju saistītos izdevumus plānots apmaksāt no attiecīgo iestāžu budžetā esošajiem līdzekļiem.

Komisijas darbu uzraudzīs darba grupu, kuru vada Rīgas vicemēs Vilnis Ķirsis (JV).

Par reorganizācijas īstenošanu būs atbildīgs Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Gala lēmumu par jaunā departamenta izveidošanu plānots pieņemt Rīgas domes sēdē 1.martā.