Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Sāk administratīvā pārkāpuma procesu par salūta šaušanu pie Brīvības pieminekļa

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

 Rīgas pašvaldības policija (RPP) sākusi administratīvā pārkāpuma procesu par pirotehnikas izmantošanu Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, stundu pirms gadumijas iestāšanās.

Sociālajos tīklos ievietotajā video redzams, ka 31.decembrī ap plkst.23 kādas personas nolēmušas šaut salūtu pie Brīvības pieminekļa. Šajā stundā jaungads tika sagaidīts Maskavā.

RPP preses sekretārs Toms Sadovskis aģentūrai LETA apliecināja, ka Vecgada vakarā pie pieminekļa pamanīti divi aizdomīgi jaunieši. Kamēr policisti runāja ar vienu personu, tikmēr otra aizdedzināja turpat uz zemes esošo pirotehniku. Par Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma pārkāpumu sākts administratīvā pārkāpuma process.

Turpat citas personas nofilmējušas un ievietojušas internetā video, kurā redzama minētā uguņošana un jauniešu sarunāšanās ar policistiem. Video fonā skan Krievijas dziedātāja "Shaman", kurš aktīvi iesaistās Krievijas režīma politikas slavināšanā, dziesma "Я русский" ("Esmu krievs"). Tajā dziesma autors klāsta, ka esot krievs "visai pasaulei par spīti".

Minētā dēļ RPP sākts administratīvā pārkāpuma process par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu. Tāpat sākts administratīvā pārkāpuma process par alkohola lietošanu notikuma vietā.

Kopumā pirotehnikas lietošanas jomā Rīgā gadumija aizvadīta mierīgi un nekādi būtiski pārkāpumi nav konstatēti, norādīja Sadovskis.