Čiekurkalna tirgus zaudē tirgus statusu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi domes lēmumprojektu pa tirgus statusa atcelšanu Čiekurkalna tirgum.

Tirgus statuss teritorijai Ropažu ielā 70 tika piešķirts 1998.gadā.

Teritorijā esošo zemesgabalu nomnieks un īpašnieks ir SIA "LA tirgi".

Uzņēmums pagājušajā gadā lūdza pagarināt tirgus iekšējās kārtības noteikumu iesniegšanas termiņu, norādot, ka, veicot sertificētu mērnieku aptauju, tirgus plāna izstrādei nepieciešams līdz sešus mēnešus ilgs laiks.

Taču norādītajā termiņā tirgus iekšējās kārtības noteikumi pašvaldībā nav saņemti, kā arī nav sniegta informācija par Čiekurkalna tirgus pārvaldītāju.

Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra pārstāvji oktobrī apsekoja teritoriju, kurai piešķirts tirgus statuss. Apskates laikā tika konstatēts, ka ēkā, kurā atrodas Čiekurkalna tirgus centrālā ieeja, iekārtoti dārzeņu un konditorejas stendi. Čiekurkalna tirgus iekšpagalma teritorijā darbojas dārzeņu kiosks un zoopreču kiosks.

Grāmatu tirdzniecības kiosks bijis slēgts. Pārējās tirdzniecības vietas bijušas tukšas.

Konstatēts, ka lielākā daļa kiosku un tirdzniecības nojumju ir novecojušas un ir sliktā tehniskā stāvoklī, kā arī vispārējais teritorijas stāvoklis un iekārtojums neliecinot par tirgus darbību.

Apsekošanas vietā un laikā netika sastapta Čiekurkalna tirgus administrācija.

Čiekurkalna tirgus arī izslēgts no Pārtikas un veterinārā dienesta pārbaudēm pakļauto uzņēmumu reģistra ar darbības veidu "tirgus".

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, pašvaldība plāno atcelt tirgus statusu teritorijai Ropažu ielā 70.

Gala lēmums pa to jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "LA tirgi" reģistrēta 2015.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro.

2020.gadā uzņēmums strādājis ar 140 000 eiro apgrozījumu un vairāk nekā 4000 eiro zaudējumiem.

"LA tirgi" pieder Uldim Laizānam.

Latvijā

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 4,4% salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,415 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.