Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Daļai rīdzinieku klājas arvien grūtāk; pieaug pabalstu saņēmēju skaits

© Kaspars Krafts/F64

Ņemot vērā komunālo izdevumu straujo pieaugumu, oktobrī Rīgā mājokļa pabalsta saņēmēju skaits audzis par 1227 personām, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Savukārt pabalstam izlietotais finansējums pieaudzis par 150 242 eiro.

Mājokļa pabalstam 2022.gada desmit mēnešos pabalsta saņēmēju skaits pieaudzis par 5448 personām un izlietots par 4,14 miljoniem eiro vairāk nekā 2021.gada desmit mēnešos.

Mājokļa pabalstu desmit mēnešos saņēmuši 13 535 rīdzinieki un pabalstā izmaksāti 9,28 miljoni eiro.

Mājokļa pabalstam izlietotā finansējuma un pabalsta saņēmēju skaita pieaugums 2022.gadā saistīts ne tikai ar tarifu kāpumu energoresursiem, dabasgāzei, atkritumu apsaimniekošanai, bet arī ar koeficientu piemērošanu garantētā minimālā ienākuma (GMI) sliekšņu summai, kā rezultātā pabalstu ir tiesības saņemt mājsaimniecībām ar lielākiem ienākumiem kā iepriekš.

Piemēram, ja 2021.gada janvārī vienas personas mājsaimniecībai - darbspējīgai personai pēc mājokļa apmaksas bija jāpaliek 109 eiro savu pamatvajadzību nodrošināšanai, tad 2022.gada janvārī tie bija 163,5 eiro bet oktobrī - 327 eiro.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka ikvienam galvaspilsētā deklarētajam iedzīvotājam ir tiesības pretendēt uz mājokļa pabalstu īres, apsaimniekošanas un citu komunālo maksājumu segšanai, ja pēc šiem izdevumiem paliek mazāk nekā 327 eiro pirmajam vai vienīgajam cilvēkam ģimenē un 228 eiro katram nākamajam cilvēkam ģimenē.