Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

"Pilsēta cilvēkiem" kritizē lēmumu svētku laikā slēgt gājēju satiksmi uz Vanšu tilta

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Apvienība "Pilsēta cilvēkiem" kritiski vērtē lēmumu drošības apsvērumu dēļ novembra svētku laikā slēgt gājēju un velosipēdistu satiksmi uz Vanšu tilta.

"Pilsēta cilvēkiem" šo lēmumu uzskata par nepārdomātu un absurdu, uzsver biedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Armands Būmanis.

Vēstulē akcentēts, ka nav bijis pamatojuma, kāpēc gājēji, velosipēdisti un e-skrejriteņu vadītāji varētu sākt pulcēties 17.novembrī, lai gan militārā parāde notika 18.novembra pēcpusdienā.

"Pilsēta cilvēkiem" norāda, ka paziņojums piecas stundas pirms fakta par tilta slēgšanu nācis pārāk vēlu, lai cilvēki varētu tam sagatavoties:

Ne visiem cilvēkiem, kas pārvietojas kājām, ar velosipēdu vai e-skrejriteni šāda situācijā bijusi iespēja iegādāties biļetes, lai varētu izmantot sabiedrisko transportu, kurš tajā dienā nebija par brīvu.

Turklāt, 17.novembrī bijuši lieli sastrēgumi un sabiedriskā transporta kavējumi. Savukārt liegums izmantot Vanšu tiltu nozīmējot trīs kilometrus garu apkārtceļu pa Akmens tiltu.

Biedrība arī skaidro, ka darba dienas beigās, kad visi brauc no darba uz mājām, dabūt velosipēdu sabiedriskajā transportā bieži neesot iespējams, savukārt dabūt kravas velosipēdu vai velosipēdu ar bērnu sēdeklītī sabiedriskajā transportā esot problemātiski arī tad, ja tajā ir brīva vieta.

"Pilsēta cilvēkiem" apstiprina, ka bažas par esošo ietvju margu stāvokli ir pamatotas, taču tās būtu iespējams risināt, daļu brauktuves atvēlot gājējiem, velosipēdistiem un skrejriteņu vadītājiem aizlieguma laikā.

"Pilsēta cilvēkiem" lūdz sniegt informāciju par atbildīgajām amatpersonām, kas bija pieņēmušas lēmumu liegt izmantot Vanšu tiltu gājējiem un velosipēdistiem.

Jau ziņojām, ka drošības apsvērumu dēļ svētku laikā Rīgā bija slēgta gājēju un velosipēdistu satiksme uz Vanšu tilta, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Šāds lēmums pieņemts, paredzot iespējamo iedzīvotāju pieplūdumu uz Vanšu tilta. Drošības apsvērumu dēļ uz svētku pasākumu laiku nolemts tiltu gājēju un velosipēdistu satiksmei slēgt. Pašvaldība atgādina, ka Ikdienas slodzēm tilts ir drošs, tomēr pie lielākām slodzēm iespējami drošības riski.