Pabalsta saņēmēju skaits rīdzinieku vidū pieaudzis par 58%

 
©pixabay.com

Ņemot vērā dažādu izmaksu pieaugumu un nepieciešamību sniegt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem, Rīgā šogad ievērojami pieaudzis sociālo pabalstu saņēmēju skaits, šodien tika informēti Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde, 2022.gada pirmajā pusgadā mājokļa pabalsts izmaksāts kopā 14 837 personām 6,7 miljonu eiro apmērā, no tā rīdziniekiem izlietots 5,9 miljoni eiro, kas ir par 78% jeb 2,6 miljoniem eiro vairāk nekā 2021.gada sešos mēnešos. Pabalsta saņēmēju skaits rīdzinieku vidū pieaudzis par 58% jeb 4279 personām.

No šogad pabalstam plānotā finansējuma kopā ar valsts ieskaitīto līdzfinansējumu par ukraiņu bēgļiem un mājokļa pabalstam pirmajā pusgadā bija izlietoti 69%.

Būtiski pieaudzis pabalsta veselības aprūpei saņēmēju skaits un tam izlietotais finansējums. 2021.gada pirmajā pusgadā pabalstu saņēma 1590 personas 0,8 miljonu eiro apmērā, bet 2022.gada pirmajā pusgadā 2819 personas jeb par 77% vairāk saņēma pabalstu 1,6 miljonu eiro apmērā.

Pieaug dzīvokļa pabalstam pilngadīgajiem bāreņiem izlietotais finansējums. Pērn pirmajā pusgadā pabalstam tika izlietoti 322 409 eiro, bet šī gada pirmajā pusgadā 446 829 eiro. Līdz ar to izdevumi palielinājušies par 39% jeb 124 420 eiro.

Kopā sociālajiem pabalstiem šī gada astoņos mēnešos izlietotais finansējums ir 86% no gadā plānotā un valsts ieskaitītā līdzfinansējuma.

Tiek prognozēts, ka mājokļa pabalsta saņēmēju skaits un tam izlietotais finansējums turpinās pieaugt. Sociālos pabalstus turpinās saņemt arī Ukrainas iedzīvotāji. Tāpēc līdz gada beigām būšot nepieciešams papildu finansējums sociālo pabalstu izmaksai.

Deputāti tika informēti, ka pieaudzis aprūpes pakalpojuma skaits senioriem. Tas esot likumsakarīgi, jo to apliecinot arī demogrāfiskie rādītāji un tāda tendence būšot arī turpmāk. Tāpēc šogad šī pakalpojuma nodrošināšanai varētu būt vajadzīgi vēl 2,4 miljoni eiro. Citu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai būs nepieciešami 720 555 eiro, bet patversmēm - 341 565 eiro.

Saskaņā ar Labklājības departamenta sniegto informāciju, tiek turpināts ieviest jaunus un uzlabot esošos sociālos pakalpojumus.

"Lielākais mūsu sasniegums ir izveidotais pakalpojums Individualizētai aprūpei mājās bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kurš darbojas kopš 2021.gada jūlija. Pagājušā gada beigās šo pakalpojumu saņēma 175 bērni, bet šobrīd to nodrošinām jau 242 bērniem. Tas ir liels atspaids ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem," uzsver, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs (PP).