Oltes sirdsmieram: obeliska iegāšana dīķī nav nogalinājusi tur mītošās zivis

© VP

Pārdaugavā Padomju armijas karavīru pieminekļa obeliska iegāšana dīķī nav nogalinājusi tur mītošās zivis.

Pēc obeliska iekrišanas ūdenī dīķī nav redzētas beigtas zivis, bet zem ūdens vērojama ierastā dzīvība.

Strādnieki atraduši vienu karūsu, kas ar ūdens šļakatām tikusi izmesta krastā, un ielaiduši to atpakaļ dīķī.

Nākamās nedēļas sākumā varētu notikt dīķa izsūknēšana un zivju savākšana.

Portāls NRA jau rakstīja, ka Māris Olte pirms pieminekļa demontāžas bija publiski paudis uztraukumu par pieminekļa ūdenskrātuvē mītošajām zivīm: "Kas notiks ar pieminekļa ūdenskrātuvē mītošajiem asariem un karūsām. Samals uz dzīvas iemauks kanalizācijā?"

Jau vēstīts, ka padomju armijas karavīru pieminekļa dīķī mītošās zivis plānots atdot zoodārzam.

Konsultējoties ar vides speciālistiem, noskaidrots, ka zivis pārvietot uz citu ūdenstilpi nedrīkst, tādēļ tās nolemts vest uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un nodot dzīvnieku ēdināšanai.

Kā nosaka Zvejniecības likums, vietējo zivju sugu pārvietošanai dabiskajās ūdenstilpēs, kā arī Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos neatkarīgi no īpašuma veida nepieciešams pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" saskaņojums.

Arī Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi aizliedz pārvietot zivis un vēžus no vienas ūdenstilpes otrā.

Latvijā

Parādi par komunālajiem pakalpojumiem, laikus neizvesti mēsli, apkārtējās vides piesārņojums un citas nepilnības ikdienas darbā – tie ir tikai daži iemesli, kuru dēļ Izglītības un zinātnes ministrija ir gatava lauzt līgumu ar Latvijas Jātnieku federāciju, kas jau ilgstoši saimnieko valstij piederošajā jāšanas sporta centrā “Kleisti”, vēsta 360TV Ziņas.

Svarīgākais