Vairāk nekā 100 cilvēku Rīgā piedalījās protesta gājienā otrajā gadadienā kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām

 
©Gints Ivuškāns/F64

Vairāk nekā 100 cilvēku otrdienas vakarā Rīgā piedalījās baltkrievu diaspora organizētajā protesta gājienā, atzīmējot otro gadadienu kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām.

Lielākā daļa protestētāju līdzi nesa brīvās Baltkrievijas baltsarkanbaltos karogus, kā arī bija ģērbušies karoga krāsās, novēroja aģentūra LETA. Protestētāji nes arī aptuveni četrus metrus garu brīvās Baltkrievijas karogu.

Gājiens sākās pie Gaismas pils un beidzās pie Brīvības pieminekļa, kur notika politieslodzītajiem un bēgļiem veltīta akcija.

Gints Ivuškāns/F64

Nekādas konfliktsituācijas gājiena laikā neizraisījās, bet pie Brīvības pieminekļa kāda vecāka gadagājuma sieviete strīdējās ar protesta dalībniekiem, tomēr policija ātri reaģēja un situāciju atrisināja.

Pie Brīvības pieminekļa aplī tika izvietoti 1262 papīra putniņi. Katrs putns tika veltīts kādam politieslodzītajam, savukārt 18 no visiem putniem bija sarkanā krāsā, kas simbolizēja nogalinātās personas. Protesta dalībniekiem tika izsniegtas lapas ar ieslodzīto personu vārdiem un protesta laikā tika atskaņots audio ar Baltkrievu iedzīvotāju stāstiem.

Gints Ivuškāns/F64

Jau ziņots, ka pēc Baltkrievu bēgļu iniciatīvas grupas pārstāves Ilvas Evertes teiktā, kopš 2020.gada augusta protestiem, kas kļuva par sākumu Baltkrievijā vēl nepieredzētam vardarbības vilnim, Aleksandra Lukašenko režīmam apspiežot miermīlīgos protestētājus, patvērumu Latvijā lūguši vairāki desmiti Baltkrievijas pilsoņu.

Rīgas dome, solidarizējoties ar baltkrievu režīma pretiniekiem, otrdien izkāra brīvās Baltkrievijas karogu, bet vakarā Rātsnama fasādi izgaismos baltisarkanbaltu.

Gints Ivuškāns/F64