Vasara atgriežas: cik silts ūdens ir Rīgas peldvietās?

 
©F64

Iestājoties siltākam laikam, kāpj ūdens temperatūra Rīgas peldvietās, informēja pašvaldībā.

Ja nedēļas sākumā no Rīgas peldvietām tikai Bābelītī ūdens temperatūra bija sasniegusi plus 20 grādus, tad tagad tādas ir jau vairākas.

Ūdens temperatūra Bābelītī, Ķīšezerā un Daugavā pie Rumbulas ir paaugstinājusies līdz plus 22 grādiem, Daugavā pie Lucavsalas un Ķīpsalā tā ir plus 21 grāds.

Savukārt peldvietās Rīgas jūras līcī ūdens joprojām ir pavēss. Vecāķos ūdens temperatūra ir plus 19 grādi, bet Vakarbuļļos - plus 18 grādi.

Kā ziņots, 13.jūlijā Veselības inspekcija (VI) ieteica nepeldēties Daugavas peldvietās un Vecāķos pēc tam, kad pilsētas neattīrītie kanalizācijas ūdeņi intensīvo lietusgāžu laikā tika iepludināti Daugavā.

VI aktīvajā peldsezonā veic visu 58 oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu pastiprinātu uzraudzību. Laboratorijā tiek noteikti tādi mikrobioloģiskie rādītāji kā fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli - ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.