Veselības inspekcija izplata brīdinājumu peldētājiem Daugavā pie Rumbulas

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Daugavas upes peldvietas "Rumbula" ūdens mikrobioloģiskie rādītāji neatbilst higiēnas prasībām, tāpēc peldēšanās šajā vietā tiek aizliegta, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijā (VI).

Inspekcija aicina Rīgas pašvaldību Rumbulas peldvietā izvietot informatīvo zīmi "Peldēties aizliegts!".

VI speciālisti 4. un 5.jūlijā veica ūdens paraugu ņemšanu visās 58 Latvijas oficiālajās iekšzemes un jūras peldvietās. Pārējo 57 peldvietu laboratorisko analīžu rezultāti vēl tiek apkopoti un tiks publiskoti rītdien, 8.jūlijā.

Inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli peldsezonas laikā, kas sākās 15.maijā, pārbauda reizi mēnesī, līdz peldsezonas beigām 15.septembrī.

Laboratorijā tiek noteikti tādi mikrobioloģiskie rādītāji kā fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā, tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus - ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Ūdens paraugu kvalitātes monitoringa rezultātiem var sekot līdzi Veselības inspekcijas tīmekļvietnē "https://www.vi.gov.lv/lv/peldvietu-udens-kvalitate" sadaļā "Jomas" - "Vides veselība" - "Peldūdens" - "Peldūdens monitorings un informācija par peldvietu ūdens kvalitāti". Turpat arī atrodams Latvijas oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu saraksts.

Latvijā

18. novembris aizvadīts, valsts karogi vairumam ēku jau noņemti, lai atkal plīvotu nākamajos svētkos vai atceres dienās. Lai no cik izturīga auduma karogs ir šūdināts, agrāk vai vēlāk nāksies to nomainīt. Bet ko darīt ar lietošanai vairs nederīgu Latvijas karogu? To skaidro 360TV ziņas “Ziņneši”.

Svarīgākais