Svētdiena, 11.jūnijs

redeem Ingus, Mairis, Vidvuds

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Rīgas domes darbiniekiem gaidāms algas pieaugums

© Kaspars Krafts/F64

Rīgas dome šodien pieņēma pašvaldības darbinieku darba samaksas nolikumu, kura spēkā stāšanās ļaus paaugstināt darbinieku algas par aptuveni 3%.

Nolikums nosaka vienotu darba samaksas noteikšanas kārtību Rīgas pašvaldības administrācijas pastāvīgi nodarbinātajiem darbiniekiem. Nolikums neattiecas uz domes deputātiem un pedagogiem.

Kā iepriekš tika skaidrots deputātiem, līdz šim domes darbinieku atalgojums bija nekonkurētspējīgs, salīdzinot ar valsts iestāžu darbinieku algām. Jaunais darba samaksas nolikums šo situāciju mazliet uzlabos.

Tāpat tikšot sakārtots jautājums saistībā ar piemaksām pie darba samaksas. Ja līdz šim darbiniekus pašvaldības struktūrā varēja noturēt, pateicoties piemaksām, tagad tās tiks integrētas darba samaksā.

Piemaksu apmērs nedrīkstēs pārsniegt 30% no algas.

Kā šodien skaidroja Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš, darbiniekiem, kuriem ir noteiktas piemaksas pie darba samaksas, tās turpmāk varēs integrēt darba algā.

Līdz nākamā gada budžeta plānošanai paredzēts apkopot informāciju par to, kāda algu paaugstināšana ir nepieciešama saistībā ar inflācijas kāpumu, un tiks lemts par atalgojuma palielināšanu.

Rakstiņš iepriekš norādīja, ka pašvaldībai nepieciešami nedaudz vairāk nekā 20 miljoni eiro, lai pašvaldības darbinieku atalgojumi sasniegtu konkurētspējas rādītājus.