Rīgas domes vadība tiksies ar uzņēmumiem, kuri vēlas iesaistīties pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanā

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Piektdien, 27.maijā, plkst.13 Rīgas domē uzklausīs uzņēmējus, kuri vēlas iesaistīties padomju karavīru pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanā,  informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Tikšanās noritēs Rīgas rātsnama Kamīnzālē. Ar uzņēmējiem tiksies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV) un pilsētas izpilddirektors Jānis Lange, ka arī pašvaldības atbildīgo struktūru pārstāvji.

Pēc sanāksmes ap plkst.15 domes vadības pārstāvji atbildēs uz žurnālistu jautājumiem.

Tikšanās sākumā, plkst.13, mediju pārstāvjiem tiks dota foto un video iespēja.

Kā ziņots, vairāki uzņēmumi pieteikušies Rīgas domei bez maksas palīdzēt organizēt padomju armijas pieminekļa nojaukšanu Pārdaugavā. Pašvaldība saņēmusi vēstules no SIA "JaunRīga ECO" un SIA "Forma 2", kas piedāvā bez atlīdzības nodrošināt pieminekļa nojaukšanas būvuzraudzību.

Notikusi arī Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (PP) tikšanās ar arhitektu biroju "Sarma&Norde arhitekti", kas piedāvājis brīvprātīgi sagatavot pieminekļa demontāžas projektu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas dome nolēma demontēt padomju pieminekli Pārdaugavā. Deputāti nolēma uzdot "Rīgas pieminekļu aģentūrai" veikt nepieciešamās darbības objekta demontāžai.

Jautājums par padomju pieminekļa demontāžu aktualizējās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.