Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

VIDEO. Maratona trasē iebrauc automašīna; policija vadītājam noņem tiesības

© Ekrānuzņēmums/LTV

6 km distances skrējiena laikā trasē iekļuva kāda automašīna. Autovadītājs apgriezās un brauca skrējējiem pretējā virzienā, tā krietni patraucējot skrējiena dalībniekus, vēsta LTV ziņas

Valsts policija skaidro, ka autovadītājam, kurš ar auto iebrauca "Rimi Rīgas maratona" trasē, noformēti divi administratīvie protokoli; tostarp noņemtas vadīšanas tiesības nederīgas medicīniskās izziņas dēļ.

"Šodien ap pulksten 14.30 Rīgā maratona laikā tās trasē nokļuva pirmšķietami dezorientējies 1939. gadā dzimis vīrietis. Vīrietis ar automašīnu "Mercedes Benz" devās virzienā no Eksporta ielas uz 11. Novembra krastmalas pusi un krustojumā ar Muitas ielu, neievērojot 301. aizliedzošo ceļa zīmi “Iebraukt aizliegts”, kā arī pilnībā nereaģējot uz Valsts policijas rīkojumu nekavējoties apturēt transportlīdzekli, iebrauca aizliegtajā zonā - maratona trasē. Valsts policijas darbinieks un divi apsardzes darbinieki steidzās pakaļ, lai vīrieti apturētu, un pēc aptuveni 50 m, mašīna apstājās. Pēc kā, atbilstoši norādījumiem, transportlīdzekli apgrieza braukšanai pretējā virzienā un izvadīja ārpus trases, kur turpmāko darbu ar vīrieti veica Valsts policija. Vēršam uzmanību, ka šajā gadījumā nekādus citus apstādināšanas līdzekļus, tai skaitā, piemēram, šaujamieroča pielietošana vīrieša automašīnas apturēšanai, nevarēja tikt pielietota, vērtējot iespējamos riskus ar apkārt esošo cilvēku drošību maratona vietā, kā arī ievērojot, ka pie automašīnas stūres ir kungs gados, lai neeskalētu situāciju personu satraucot vēl vairāk, kas potenciāli varētu novest pie vēl nedekvātākas rīcības," skaidro Valsts policija.
Cienījamā vecuma kungam tika noformēti divi administratīvā pārkāpuma protokoli. Viens par 301. ceļa zīmes “Iebrukt aizliegts” neievērošanu, par ko jau piemērots sods atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 75. panta otrai daļai 55 eiro apmērā. Un otrs par transportlīdzekļa vadīšanu ar nederīgu medicīnisko izziņu, par ko vīrietim piemērots sods 40 eiro apmērā, kā arī noņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.