Rātslaukumā aizturētā Ždanoka atbrīvota, viņa uzskata, ka aizturēta nepamatoti [papildināts 19:15]

 

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka (LKS) uzskata, ka Valsts policijas (VP) darbinieki viņu piektdien Rīgas Rātslaukuma tuvumā aizturējuši pilnīgi nepamatoti.

Aģentūrai LETA politiķe stāstīja, ka VP darbinieki konsultējās ar savu augstāko vadību un tie nevarēja nezināt par EP deputāta neaizskaramību.

Ždanoka uzsver, ka pēc aizturēšanas viņa tika iesēdināta "dzelzs būrī", tādā, it kā viņa būtu īpaši bīstama persona.

Eiroparlamentāriete uzskata, ka policija viņu aizturējusi nepamatoti, jo viņa nebija piedalījusies nesankcionēta mītiņā, bet gan tieši otrādi - turējusi rokās plakātu, uz kura bijis rakstīts, ka mītiņš nav saskaņots, un aicinājusi klātesošos pamest Rātslaukumu.

Tāpat deputāte uzsver, ka ar domubiedriem bija gatava sākt mītiņu plkst.15, ja tiesa atceltu Rīgas domes lēmumu, ar kuru atteikts mītiņu saskaņot.

Atgražoties Briselē, Ždanoka sola vērsties ar iesniegumiem pie "vajadzīgam personām", lai viņas "nelikumīgā aizturēšana" tiktu izgaismota.

Piektdien Rīgas Rātslaukumā aizturētā Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka atbrīvota no policijas iecirkņa un pret viņu sākts administratīvā pārkāpuma process par nesankcionētu piketēšanu.

Izejot no Gogoļa ielā esošā policijas iecirkņa, eiroparlamentārieti vairāki cilvēki sagaidīja ar ziediem.

Rātslaukuma apkārtnē policija piektdien aizturēja kopumā septiņas personas - vienu par sīko huligānismu, vienu par militārās agresijas slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā, vienu par totalitāro režīmu simbolu izmantošanu publiskā vietā, bet četras par nesankcionētu piketēšanu, informēja Valsts policijā.

Ždanoka tika aizturēta vietā, kur viņas partija "Latvijas Krievu savienība" (LKS) bija plānojusi rīkot mītiņu, taču pašvaldība to nesaskaņoja. Partija gan pati bija aicinājusi līdz ar to nedoties uz šo nesaskaņoto akciju, ja vien tiesa nelems par pretējo. Vēlāk tiesa pašvaldības lēmumu nemainīja.

Jau vēstīts, ka neskatoties uz to, ka Latvijas Krievu savienībai šodien tika liegts rīkot mītiņu Rātslaukumā, daži no Rīgas Krievu savienības tomēr bija uz to ieradušies, tai skaitā Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka. Aculiecinieki vēsta, ka T. Ždanoka iesēdināta policijas busiņā. Policija Rīgā, Rātslaukumā, ir aizturējusi kopumā četras personas, tostarp arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Tatjanu Ždanoku.

Policijā informēja, ka viena persona aizturēta par Georga lentes izmantošanu, bet trīs personas aizturētas par nesankcionēto piketēšanu.
Vai tiešām Ždanoku uz....� pic.twitter.com/WtLYo0BWQ5— Rabarbars ���������������� (@Rabarbarzs) May 13, 2022

Rātslaukumā dzirdami radikālāki policijas aicinājumi izklīst, pretējā gadījumā tikšot pielietots fizisks spēks. Policija atgādina, ka nekāds pasākums Rātslaukumā nav pieteikts. Cilvēki šim aicinājumam pakļaujas, tomēr turpina uzturēties nedaudz tālāk no Rātslaukuma.