Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Mākslas muzeja direktore par pieminekli Pārdaugavā: Tā mākslinieciskā vērtība ir visai neliela

© Kaspars Krafts/F64

Uzvaras piemineklis Pārdaugavā simbolizē PSRS uzvaru pret Nacistisko Vāciju 2. Pasaules karā, bet mūsdienās, cilvēki uzskata ka Uzvaras piemineklis nozīmē atbalstu Krievijai kara laikā, savu viedokli TV24 raidījumā ‘’Dienas personība’’ pauž Latvijas Nacionālā Mākslas Muzeja direktore Māra Lāce.

“Šim objektam mākslinieciskā vērtība ir visai neliela, iemesls tam ir tas, ka objektā ir savienotas kopā ar vairāku projektu iezīmes un vairāki autori, kuri katrs strādājuši ar savu redzējumu, izpratni un māksliniecisko varēšanu. Līdz ar to šis objekts ārkārtīgi neviendabīgs un kā tāds augsts māksliniecisks sniegums tas nekad nav atzīts, pat laikā, kad šis objekts tika veidots,” uzskata mākslas muzeja direktore.

Uzvaras piemineklis tika celts no 1979. līdz 1985. gadam. Autori bija tēlnieki Ļevs Bukovskis un Aivars Gulbis, piedaloties Leonīdam Kristovskim, mākslinieks Aleksandrs Bugajevs, arhitekti Ermens Bāliņš, Edvīns Vecumnieks un Viktors Zilgalvis.

“Es domāju, ka tas nebūtu zaudējums, ja šis objekts tiek demontēts. Tikai tas jāizdara ātri un diezgan nesaudzīgi. Nesaudzīgi tādā ziņā, ka daudz nesvārstoties, neklausoties, nediskutējot - ja tiek pieņemts lēmums, tas ir jārealizē,” norāda M. Lāce.