Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Lai gan precīza pieminekļa Pārdaugavā demontāžas summa vēl nav zināma, tas nebūs lēti, saka Staķis

© Gints Ivuškāns/F64

Pagaidām nav apzināta precīza pieminekļa Pārdaugavā demontāžas summa, bet tas nebūs lēti, Rīgas domes ārkārtas sēdē, atbildot uz deputāta Miroslavs Mitrofanovs (LKS) jautājumu, norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Viņš atzīmēja, ka ar lēmumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžu plānots uzdot "Rīgas pieminekļu aģentūrai" un citām iesaistītajām iestādēm sākt apzināt demontāžas summu, precizēt termiņu un procesu.

Rīgas dome piektdien attālināti sasaukusi ārkārtas sēdi par padomju pieminekļa Pārdaugavā demontāžu. Sēde notiek videokonferences režīmā, un to var skatīties tiešraidē pašvaldības mājaslapā.

Sagatavotais Rīgas domes lēmumprojekts paredz uzdot "Rīgas pieminekļu aģentūrai" veikt nepieciešamās darbības, "lai nodrošinātu objekta "Piemineklis Padomju armijas karavīriem - Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem" demontāžu".

Tāpat lēmumprojekts paredz uzdot Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam, Rīgas domes Īpašuma departamentam un Rīgas pašvaldības policijai sniegt "Rīgas pieminekļu aģentūrai" nepieciešamo atbalstu lēmuma izpildes nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Ārlietu komisijas virzītos likuma grozījumus, ar ko tiek atcelti juridiskie šķēršļi Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā padomju pieminekļa nojaukšanai.

Jautājums par pieminekļa nojaukšanu īpaši aktualizējās pēc Krievijas sāktā kara pret Ukraina.

Pieminekļa celtniecība un Uzvaras parka pārbūve noritēja no 1979. līdz 1985.gadam.

Savulaik piemineklis tika bojāts spridzināšanā. 1997.gada organizācijas "Pērkoņkrusts" dalībnieki mēģināja uzspridzināt Uzvaras pieminekli, spridzināšanas laikā bojā gāja divi no spridzinātājiem.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm