Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

VIDEO TIEŠRAIDE. Rīgas dome lemj par Uzvaras parka pieminekļa demontāžu [papildināts]

© Andrejs Terentjevs/F64

Sākusies Rīgas domes ārkārtas sēde, kurā skatajautājumu par objekta "Piemineklis Padomju armijas karavīriem - Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem" demontāžu.

Sēde notiek attālināti videokonferences režīmā un to var skatīties tiešraidē
Sēdē pārtraukums līdz pulksten 16.00.
Sēdes sākums atlikts līdz plkst. 14.12.
Sākot domes sēdi, tajā izsludināts desmit minūšu pārtraukums, jo ne visi "Saskaņas" deputāti, kas vēlējās, tehnisku iemeslu dēļ varēja pievienoties sēdei. Pārtraukums izsludināts pēc partijas frakcijas vadītāja Konstantīna Čekušina lūguma.

Pēc opozīcijas pieprasījuma pārliecināties par lēmumprojekta tiesiskumu balsojumā par Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžu otru reizi pārtraukta Rīgas domes ārkārtas sēde.

Rīgas domes deputāts Juris Pliners (LKS) ierosināja noteikt desmit minūšu pārtraukumu, lai pārliecinātos, ka vakar Saeimā pieņemtie likuma grozījumi, ar ko atcelti juridiskie šķēršļi Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā padomju pieminekļa nojaukšanai, ir stājušies spēkā.

Arī domnieks Konstantīns Čekušins (S) pauda bažas, vai likuma grozījumi ir stājušies spēkā, jo vakar Valsts prezidents Egils Levits nav varējis izsludināt grozījumus, jo atradās darba vizītē Vācijā. Turklāt likums, deputāta ieskatā, nav izsludināts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesī".

"Šis likums nav stājies spēkā, līdz ar to es nevaru saprast, kā mēs juridiski varam izskatīt šo jautājumu, ja likums nav spēkā. Tas vakar tika pieņemts ar Saeimas lēmumu, bet prezidents to neizsludināja. "Latvijas Vēstnesis" to nenopublicēja. Tas nozīmē, ka likums un tajā vietās izmaiņas oficiāli nav stājušās spēkā. Ir varbūtība, ka prezidents neizsludinās grozījumus. Mans piedāvājums ir izskatīt šo jautājumu tikai tad, kad šis jautājums būs pasludināts," sacīja Čekušins.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (RR) uzsvēra, ka likuma grozījumi pieņemti steidzamības kārtā un ar šodienu tie ir spēkā. Taču viņš piekrita izsludināt desmit minūšu pārtraukumu, lai interesenti varētu pārliecināties par grozījumu spēkā stāšanos.

Rīgas domes deputāte Ieva Brante (NA/LRA) "Twitter" skaidro, ka Rīgas domes sēde sasaukta attālināti, jo tāds bijis drošības iestāžu ieteikums. "Ir vairāki deputāti, kas izvēlējušies atrasties domes telpās un turpina darbu no Rātsnama. Tostarp arī es," raksta domniece.

NRA jau rakstīja, ka Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Ārlietu komisijas virzītos likuma grozījumus, ar ko tiek atcelti juridiskie šķēršļi Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā padomju pieminekļa nojaukšanai.

Jautājums par pieminekļa nojaukšanu īpaši aktualizējās pēc Krievijas sāktā kara pret Ukraina.

Pieminekļa celtniecība un Uzvaras parka pārbūve noritēja no 1979. līdz 1985.gadam.

Savulaik piemineklis tika bojāts spridzināšanā. 1997.gada organizācijas "Pērkoņkrusts" dalībnieki mēģināja uzspridzināt Uzvaras pieminekli, spridzināšanas laikā bojā gāja divi no spridzinātājiem.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm